طراحی دکوراسیون داخلی white سفید
22
آوریل

دکوراسیون داخلی سفید white با طراحی مینیمال و مدرن

مقالات قبلی که با هم بررسی کردیم راجع به موضوعاتی همچون طراحی نما، طراحی ویلا و… بود اما امروز می خواهیم از بحث های قبلی فاصله بگیریم و به طراحی داخلی بپردازیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید اگر می خواهید بیشتر درباره ی دکوراسیون داخلی white اطلاع داشته باشید.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

نمونه دکوراسیون داخلی سفید

دکوراسیون داخلی چیست؟

در یک تعریف کلی می توان گفت که ایجاد هارمونی و هماهنگ کردن وسایل هر قسمت از خانه یا رنگ های موجود در محیط که می تواند محیط اتاق، کل خانه و یا حتی یک ساختمان باشد را دکوراسیون داخلی می گویند. لازم به ذکر است که این کار به مهارت خاصی نیاز دارد و برای حرفه ای شدن در این کار باید در رشته ی مرتبط با آن به تحصیل پرداخت. دکوراسیون داخلی مثل هر هنر دیگری سبک های مختلفی دارد که هر کس با هر سلیقه ای می تواند از آن بهره ببرد یا بر اساس نیاز خود تغییراتی در آن سبک به وجود آورد.

دکوراسیون داخلی white و میزان محبوبیت آن در بین مردم

عده ی بسیاری هستند که فکر می کنند سفید رنگ بی روحی است و نمی تواند در محیط یک خانه به خوبی جلوه کند، در حالی که چنین نیست و این تنها یک باور غلط است به این دلیل که سفید یک رنگ خنثی بوده که به راحتی می توان آن را با هر رنگ دیگری تلفیق داد و جلوه ی زیبایی با آن به وجود آورد. بسیاری از مردم ترجیح می دهند دکوراسیون داخلی سفید رنگ را برای فضای خانه خود استفاده کنند به همین دلیل می توان گفت که رنگ سفید بیش از سایر رنگ ها مورد توجه قرار می گیرد و از محبوبیت خاصی برخوردار است. از دلایلی که می توان برای این محبوبیت برشمرد این است که فضای خانه را روشن نشان می دهد یا کسانی که محیط کوچکی در اختیار دارند می توانند از رنگ سفید استفاده کنند تا مخیطبیش از آن چه که هست بزرگ تر جلوه کند.

روانشناسی رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

جالب است بدانید که هر یک از رنگ ها معنا و مفهوم خاصی دارند، اشخاصی که از روانشناسی رنگ ها اطلاعاتی در دست دارند معمولا سعی می کنند هر بخش از منزل خود را بر اساس سلیقه و با کمک روانشناسی رنگ ها انتخاب می کنند، می توان گفت که در این میان رنگ سفید بیشترین کاربرد را دارد ممکن است بخاطر تاثیری باشد که بر روحیه انسان می گذارد زیرا رنگ سفید انرژی بخش بوده که آرامش خاصی را نیز به همراه دارد.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل در سال 2020

نمونه دکوراسیون داخلی سفید رنگ

مهم ترین دلایل استفاده از دکوراسیون داخلی white

مهم ترین دلایلی که می توان برای استفاده از دکوراسیون داخلی white بر شمرد شامل موارد زیر می باشد:

 • رنگ سفید را می توان با هر رنگ دلخواهی ترکیب کرد و هماهنگی لازم را به وجود آورد.
 • این رنگ بیش از سایر رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد و به نحوی رنگ مد برای دکوراسیون داخلی به شمارمی رود
 • رنگ سفید انرژی بخش است و از خسته کننده بودن محیط جلوگیری می کند
 • رنگ سفید جلوه ی خاصی به محیط می دهد به همین دلیل محیط را مرتب و تمیز نشان می دهد
 • محیط را از آن چه که هست بزرگتر نشان می دهد
 • انعکاس نور روی اجسام سفید باعث روشن تر شدن محیط می شود

دکوراسیون داخلی سفید رنگ در نقاط مختلف خانه

تقریبا در تمام نقاط خانه می توانید از رنگ سفید استفاده کنید به توضیحاتی که در ادامه آورده شده است دقت کنید تا بهتر بتوانید با رنگ سفید هماهنگی را در محیط خانه خود ایجاد کنید.

 • از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی آپارتمان می توانید به عنوان یک بوم نقاشی استفاده کنید و هر وسیله با هر رنگی که دوست دارید می توانید با آن هماهنگ کنید. اتاق هایی که به رنگ سفید هستند گزینه ای مناسب برای آن که سلایق و سبک دلخواه خود را پیاده سازی کنید هستند. به بیان دیگر می توان گفت که رنگ سفید یک متعادل کننده ی محیط است که می تواند کنتراست لازم را در محیط به وجود آورد.
 • در گذشته کابینت ها فلزی و سفید رنگ بودند که تنوع خاصی نداشتند اما با گذشت زمان ام دی اف ها جای کابینت های فلزی را گرفتند که تنوع، طرح و رنگ های متفاوت آن باعث این جایگزینی شد. در این میان رنگ سفید بیش از سایر رنگ ها طرفدار دارد زیرا با تناژ های رنگی مختلف می تواند برای هر سلیقه ای مناسب باشد. پرکاربرد ترین رنگ های سفید شامل رنگ سفید ساده، سفید مرمری، سفید گچی و سفید صدفی است
 • در اتاق های نشیمین نیز دکوراسیون داخلی سفید به خوبی می تواند جلوه کند، اگر اتاق نشیمن شما کوچک است و پنجره های زیادی ندارد می توانید از مبلمان ساده و سفید رنگ استفاده کنید تا هم بزرگتر و هم روشن تر به نظر برسد برای جلوه بخشیدن به محیط نیز می توانید از اکسسوری های ساده که اشکال هندسی مختلفی دارند به کار ببرید.
 • اگر دوست دارید که کودکتان ذهن خلاقی داشته باشد به شما پیشنهاد می کنیم که از رنگ سفید برای اتاق او استفاده کنید زیرا با آرامش توام با انرژی که در فضا ایجاد می کند می تواند زمینه ساز خلاقیت های زیادی باشد که سلامت ذهن را نیز به دنبال دارد.
 • امروزه با وجود اینترنت و فضای مجازی مردم به سرعت از مد و مسائل مربوط به آن اگاهی پیدا می کنند به همین جهت خرید وسایل و ایجاد هارمونی در محیط خانه بسیار راحت شده به طور مثال دکوراسیون داخلی white امروزه بیشترین کاربرد را در جهیزیه نو عروس ها دارد، شاید چون سفید نشانه سر زندگی، نشاط و آرامش است به همین دلیل زوجین تمایل خاصی به این رنگ دارند.
دکوراسیون داخلی به رنگ سفید مشکی

دکوراسیون سفید رنگ ، رنگی مناسب برای هارمونی ؟

شاید درست نباشد که بخواهیم رنگ خاصی را نام ببریم زیرا انتخاب رنگ یک موضوع سلیقه ای است اما با این حال رنگ هایی که بیشترین کنتراست را رنگ سفید ایجاد می کنند ذکر می کنیم تا آن دسته از دوستان که در این زمینه آگاهی ندارند از آن مطلع شوند زنگ های فوق به شرح زیر می باشند که به ترتیب کاربرد نوشته شده اند:

 • رنگ سفید و طلایی
 • رنگ سفید و سبز
 • رنگ سفید و قرمز
 • رنگ سفید و بنفش

امیدواریم از مطالبی که درباره ی دکوراسیون داخلی white برای شما شرح داده ایم نهایت استفاده را برده باشید.