ایده دکوراسیون داخلی خانه 40 متری
20
ژوئن

دکوراسیون داخلی خانه 40 متری و 10 ایده برای طراحی آن

آیا می دانید اصول طراحی دکوراسیون داخلی خانه 40 متری به چه صورتی است؟ زندگی های آپارتمان نشینی تقریبا نیمی از افراد را با مشکلات کمبود جا و عدم طراحی درست دکوراسیون داخلی مواجه کرده است. با این حال در صورتی که نکات مربوط به چیدمان دکوراسیون را رعایت کنید، می توانید خانه دلنشین و زیبایی را برای خود فراهم بیاورید. در صورتی که به دنبال منابعی هستید تا اصول دکوراسیون داخلی خانه 40 متری را بدانید بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

نمونه دکوراسیون داخلی خانه 40 متری

همان گونه که می دانید طراحی دکوراسیون و متراژ خانه دو مقوله کاملا جدا از یکدیگرند. در صورتی که اصول طراحی فضاهای کوچک و دکوراسیون داخلی خانه کوچک را رعایت کنید، می توانید یکی از بهترین و زیبا ترین دکوراسیون ها را برای خانه خود هر چند با ابعاد کوچک داشته باشید. دکوراسیون داخلی منزل علاوه بر اینکه می تواند تاثیر بسزایی بر زیبایی فضای شما داشته باشد، بلکه می تواند فضایی آرامش بخش را برای افراد ساکن در آن به وجود بیاورد.

طبقه بندی لوازم و وسایل در دکوراسیون داخلی خانه کوچک

در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون داخلی دارید فضای خانه خود را بزرگتر از چیزی که در واقعیت وجود دارد نشان دهید، بهتر است که در اولین گام در دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک خود به فکر دسته بندی و مرتب سازی محیط منزل خود باشید. در صورتی که لوازم شما ظاهری تمیز و مرتب داشته باشند، فضای داخلی منزل به صورت خود به خود بزرگ تر از واقعیت جلوه خواهد کرد.

نمونه طراحی داخلی خانه

یکی از مواردی که برای طراحی دکوراسیون داخلی باید در نظر گرفت متراژ ساختمان شما است. در حقیقت بر اساس متراژ ساختمان و ابعاد فضاها می توانید لوازم خود را به بهترین نحو چیدمان کنید. بسیاری تصور می کنند دلباز نشان دادن یک خانه 40 متری کاری بسیار مشکل است و در ابتدا با شنیدن ابعاد آن ممکن است تصور کنیم که چیدمان درست دکوراسیون داخلی خانه 40 متری کاری غیر ممکن است اما این تصور کاملا اشتباه بوده و این امر به سادگی امکان پذیر است.

مهم ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی خانه 40 متری

در چنین محیط هایی یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت، طراحی و چیدمان فضاهای عمودی در منزل است. در حقیقت ایجاد سقف های بلند در فضاهایی با متراژ کوتاه، می تواند تا اندازه بسیار زیادی فضا را دلباز تر جلوه دهد. علاوه بر آن می توان با استفاده از سقف بلند طراحی های خارق العاده ای انجام داد.

مقاله پیشنهادی : طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

در صورتی که سقف سازه شما بلند باشد طراح می تواند با رعایت تمامی اصول و خلق فضایی آزاد و دلنشین، اتاق های خواب را در بخش بالایی محیط شما طراحی کند. با این کار در واقع تمامی نیاز های یک خانه به درستی طراحی و ساخته خواهد شد. به این شکل می توان عنوان کرد که سقف بلند برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه 40 متری نوعی امتیاز مثبت به حساب می آید.

خرید پرده در منازل با متراژ پایین:

برای ایده و طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک که از سقف های کوتاهی برخوردارند، بهترین گزینه برای انتخاب پرده، نمونه های بلند با طراحی های عمودی است. در صورتی که این نوع پرده ها را خریداری کنید، می توانید با ایجاد خطای دید، سقف منازل خود را بلندتر از چیزی که در واقعیت هست جلوه دهید.

در چنین حالتی بهتر است پرده خود را در طرح های ساده اما با رنگ های دلخواه انتخاب کنید. با این حال برای انتخاب رنگ بهتر است تا حد ممکن از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید.

تاثیر نور پردازی در دکوراسیون داخلی خانه 40 متری:

نورپردازی داخلی خانه

ممکن است این نوع از منازل به دلیل متراژ پایینی که دارند، تعداد پنجره محدودی نیز برای آن طراحی شده باشد. در صورتی که منزل شما چند پنجره کوچک دارد، برای طراحی آن در صورت ممکن پنجره ها را ادغام کرده و به یک بازشو بزرگ تبدیل کنید. توجه داشته باشید که به هر میزان متراژ پنجره شما بزرگ تر باشد، روشنایی طبیعی بیشتری را می توان به فضا بخشید.

در صورتی که خانه شما نورگیر نیست و نمی توانید از نور طبیعی روز استفاده کنید، بهتر است تا با در نظر گرفتن نور های مصنوعی از این عنصر در فضای منزل خود بهره گیری کرده و محیط را دلنشین تر جلوه دهید. در چنین حالتی بهترین راهکار استفاده از روشنایی های دیواری است که فضای مفید شما را اشغال نمی کنند.

علاوه بر آن استفاده از آینه های قدی نیز می تواند گزینه مناسبی در این مورد به شمار بیایند. در واقع آینه ها با خاصیت انعکاس نور می توانند فضای محیط شما را روشن تر جلوه دهند. این ترفند یکی از قدیمی ترین و البته پر کاربرد ترین روش ها در دکوراسیون سازی منازل با متراژ پایین است.

رنگ دیوارها و مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 40 متری:

یکی دیگر از نکاتی که باید در این مورد به آن توجه داشته باشید، رنگ دیوار ها و مبلمان است. همان گونه که می دانید انتخاب رنگ در بزرگتر یا کوچک تر جلوه دادن فضا ها تاثیر بسزایی دارد. در واقع بهتر است که برای طراحی دکوراسیون خانه 40 متری خود از رنگ های خیلی تیره در چیدمان فضا و دیوار ها استفاده نکنید.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری

دکوراسیون داخلی خانه 40 متری

بهره گیری از رنگ های روشن در دکوراسیون داخلی خانه 40 متری می تواند تاثیر فوق العاده ای بر این موضوع داشته باشد، علاوه بر آن می تواند بر روحیه افراد ساکن در خانه نیز تاثیر گذار باشد. در صورتی که استفاده از رنگ های روشنی همچون سفید و کرم را برای دیوار و مبلمان خود در یک زمان نمی پسندید، بهتر است که برای انتخاب رنگ مبلمان، از رنگ های شاد و ملایم بهره گیری کنید.

علاوه بر آن برای انتخاب مبلمان در آپارتمان و در چنین فضاهایی بهتر است که از مبل های استیل در دکوراسیون سازی خود استفاده نکنید. در واقع این نوع از مبلمان به دلیل ظاهر خاصی که دارند برای چیدمان نیاز به فضای بزرگ تری خواهند داشت تا بتوانند زیبایی خود را هر چه بیشتر جلوه دهند. به همین دلیل برای چنین فضاهایی استفاده از مبلمان راحتی و ال شکل بهترین گزینه به شمار می آید.

امروزه طراحان این نوع از لوازم برای کاربردی تر کردن محصولات­شان، طراحی خود را به نوعی انجام می دهند که یک وسیله بتواند همزمان دو نیاز کاربر را پاسخ دهد. از جمله این محصولات می توان به مبلمان های تخت خواب شو اشاره کرد. این لوازم علاوه بر کاربردی که دارند، کمترین فضا را اشغال می کنند و بهترین گزینه برای طراحی و دکوراسیون سازی منازل با متراژ پایین به حساب می آیند.