ایده دکوراسیون داخلی خانه ایرانی
30
مارس

توصیه هایی طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی توصیه ای که باید جدی گرفت این است که نباید طراحی آپارتمان کوچک را مانند دکوراسیون داخلی ویلا یا طراحی داخلی منزل مسکونی انجام داد. هر فضایی نیازمند یک سبک طراحی می باشد و امروز قصد بررسی فضاهای کوچک و خانه های زیبا ایرانی را داریم و میخواهیم با انواع ایده دکوراسیون داخلی خانه شمارا آشنا کنیم.

همانطور که می دانید رشد جمعیت و مهاجرت روستاییان به شهر موجب افزایش آپارتمان سازی شده است که برای کاهش قیمت منازل، واحد های آپارتمان را در متراژ کمتری می سازند.

برای زیباسازی منزل نیازی به داشتن فضای زیاد و متراژ بالا نیست می توانید کوچک ترین منزل را به کمک علم طراحی داخلی به زیباترین واحد تبدیل نمایید. راهکار آن مراجعه به معمارانی است که کاملا با سبک های مختلف چیدمان آشنا هستند و می توانند خانه شما را به خانه رویاهایتان تبدیل کنند.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

ایده های برای دکوراسیون داخلی خانه ایرانی

نکات و ایده طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان

  • داشتن ایده در دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی بسیار مهم است. ایده ها باعث جذاب شدن طراحی خانه شده و فضا را ایده آل می کنند. معمار معمولا از ایده هایی در طراحی فضاهای کوچک استفاده می نماید که فضا زیادی را اشغال نکند. برای مثال تخت هایی را در اتاق خواب تعبیه می کند که در زیر آن ها کمدهایی برای لباس قرار داده شده است یا به اصطلاح چند منظوره هستند. همچنین باید از قفسه های بزرگ که در اتاق گذاشته می شوند پرهیز کرده و به جای آن  قفسه های آویز به دیوار را قرار داد که می توان بر روی آن ها کتاب یا هر وسیله تزئینی و جذابی را گذاشت بنابراین مهم است که از گذاشتن وسایل بزرگ در محیط کوچک اجتناب کرد.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی لاکچری

  • بکارگیری کاغذ دیواری سبب مرتب به نظر آمدن فضا شده و تاثیر بسیاری بر زیبا شدن محیط می گذارد. انتخاب کاغذ دیواری و رنگ مناسب آن مهم است و این یکی از نکاتی است که معمار بهترین انتخاب را برای خانه شما خواهد داشت. برای مثال اگر به کاغذ دیواری های گلدار علاقه دارید به دلیل کوچکی فضا بهتر است نوعی را برگزینید که دارای گل های زیر می باشد و همینطور باید رنگ روشن را انتخاب نمایید تا محیط بزرگتر جلوه داده شود.
  • در دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی نباید از وسایل تزیینی زیادی استفاده کرد. در طراحی داخلی مدرن که نسل جدید بیشتر به آن علاقه دارند هر چقدر فضا ساده تر باشد جلوه بهتری داشته و محیط جذاب تر می شود. بنابراین معمار در تلاش است که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه وسایل تزیینی اضافی را حذف نماید و تنها تعدادی محدود از وسایل تزیینی را برای زیبایی محیط به کار گیرند.

مقاله پیشنهادی : نکات چیدمان و دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی اپارتمان کوچک
  • برای دکوراسیون داخلی از مهم ترین بخش محیط آشپزخانه که معمولا در معرض دید است و تاثیر زیادی بر محیط می گذارد باید نکاتی را در نظر گرفت. برای مثال وقتی محیط آشپزخانه کوچک است باید از وسایل کوچک تری استفاده کرد به خصوص یخچال که معمولا فضا زیادی را می گیرد باید در اندازه کوچک خریداری شود و همینطور اگر فضا خیلی کوچک و محدود است نیازی به گذاشتن میز و صندلی نیست ولی اگر فضا به اندازه کافی وجود دارد از میز و صندلی های کوچک با رنگ روشن استفاده نمایید.
  • ایده دیگری که در دکوراسیون داخلی منزل باید توجه داشت آن است که برای طراحی داخلی اتاق خواب بهترین گزینه انتخاب وسایل چند منظوره می باشد. انتخاب رنگ های شاد باعث بزرگ نشان دادن محیط شده و بر روحیه افراد ساکن در منزل تاثیر زیادی می گذارد به همین دلیل معماران توجه ویژه ای به رنگ های شاد و انرژی بخش دارند.
  • نکته مهم بعدی که در دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی اهمیت دارد نورپردازی نواحی مختلف است. معمولا بیشتر آپارتمان های کوچک به خصوص آن هایی که در دهه های قبل ساخته شده اند از نورپردازی استانداری بهره مند نمی باشند و باید برای آن ها نورپردازی انجام شود. این نورپردازی به راحتی توسط معماران با متریال درجه یک کار گذاشته می شود. نکته قابل توجه در مسئله نورپردازی بکارگیری چراغ های توکار و ریلی است. این چراغ ها جلوه بی نظیری به محیط داده و میزان نور مطلوبی را در فضا ایجاد می نماید.

برای انتخاب لوستر بهتر است با توجه به طراحی دکوراسیون منزل خرید آن را انجام دهید. برای مثال می توانید لوستر اتاق را با رنگ های موجود در آن هماهنگ نمایید و همینطور برای اتاق پذیرایی، لوسترهای شیشه ای و جذاب که در طراحی مدرن بیشتر استفاده می شوند را بکار برید. ضمن اینکه لوستر باید با توجه به ارتفاع  سقف تعیین گردد برای مثال اگر سقف کوتاه است از لوستر ریسه ای استفاده نکنید چرا که جلوه زیبایی ندارد. معمار برای انتخاب لوستر معیارهای زیادی را در نظر می گیرد و انتخاب هایی خواهد داشت که باعث خاص شدن منزل شما شود.

مواردی که باعث بهتر شدن دکوراسیون داخلی منزل میشود !

  • معمار در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان برای انتخاب میز غذا خوری و حتی جلو مبلی باید از میزهای گرد و کوچک استفاده کند. با انتخاب این میزها حتی اگر تعداد اعضای خانواده زیاد باشد صندلی های زیادی دور میز قرار داده می شوند و اینکه میز و صندلی ها فضا کمتری از محیط را در بر می گیرند.
  • یکی از مهمترین موارد در دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی انتخاب مبل می باشد. برای آپارتمان های کوچک بهتر است از مبل های کوچک و مدرن استفاده شود و بکار گیری مبل های بزرگ و در سبک های کلاسیک نه تنها جلوه زیبایی به محیط نمی دهد بلکه فضا زیادی را اشغال می کند. معمار داخلی بهترین انتخاب مبل از نظر مدل، اندازه و رنگ را خواهد داشت و خروجی کار عالی را برای طراحی خانه رقم می زند.
  • انتخاب پرده ها یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشت. برای مثال رنگ پرده باید روشن انتخاب شود تا حس خوبی به افراد منتقل کرده و فضا را بزرگ تر نشان دهد و همچنین انتخاب پرده هایی در سبک ساده برای آپارتمان های کوچک بهترین انتخاب است و همینطور انتخاب پرده های سلطنتی و تیره بدترین انتخاب محسوب می شود.