دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری
11
ژوئن

دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری را به چه روشی باید چیدمان کرد؟

دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری از موراد بسیار مهم در طراحی داخلی خانه های کوچک است . همان گونه که می دانید زندگی های آپارتمان نشینی امروزه در تمامی شهرها به یک امر اجباری تبدیل شده است. چیدمان آپارتمان هایی که دارای متراژ پایینی هستند، تا حدودی کاربر را با دردسر روبرو می کند. در این مقاله به بررسی دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری می پردازیم تا با چیدمانی درست، نهایت استفاده و بهره وری را از تمامی بخش های خانه ببریم.

تماس با دژار 02126458051

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

انتخاب درست سبک در طراحیدکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری

یکی از مهم ترین قوائدی که باید در چیدمان تمام منازل رعایت شود، انتخاب سبک معماری در دکوراسیون سازی است. همان گونه که می دانید، تا کنون سبک های متفاوتی در معماری پدید آمده است. اما مسئله مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری، استفاده از تمامی فضاهای موجود در خانه و حذف لوازم اضافی در آن است.

ایده طراحی داخلی دکوراسیون داخلی

یکی از بهترین سبک هایی که می توان برای دکوراسیون داخلی آپارتمان در چنین مکان هایی به کار گرفت، استفاده از سبک مینیمال می باشد. در واقع این سبک به معنای حذف لوازم اضافی و بکارگیری حداقل ها است. به همین دلیل سبک مینیمال را به ساده بودن و ساده گرایی می شناسند. در این سبک طراح باید با ساده ترین و حداقلی ترین لوازم و ویژگی ها، طرح خود را خلق کند. سبک مینیمال یکی از معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی در کل دنیا به شمار می رود.

طراحی دیوارها در دکوراسیون داخلی خانه 100 متری

بهره گیری از رنگ های روشن در طراحی داخلی دیوارها می تواند یکی از اصلی ترین نمایه های شاخص در این سبک به حساب بیاید. در واقع استفاده از رنگ های روشنی همچون سفید می تواند فضای منزل را دلباز تر و بزرگ تر جلوه دهد. از طرفی این رنگ قابلیت بکارگیری در تمامی اتاق ها را دارد. استفاده از رنگ های خنثی نیز می تواند نتیجه خوبی در چنین فضاهایی به وجود بیاورد.

دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری

در صورتی که قصد داشته باشید، دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری خود را طراحی کنید، بهتر است که دیوارها را ساده و بدون هیچ الگویی انتخاب کرده تا فضای شما بزرگ تر جلوه داده شود. افراد معدودی بر این باورند که استفاده از رنگ روشن و سادگی در فضا باعث ایجاد حس بی روح بودن در ناظر خواهد شد. در چنین شرایطی می توانید از پترن های محو برای طراحی دیوارها استفاده کنید.

نور پردازی درست در دکوراسیون داخلی مدرن

یکی دیگر از مهم ترین ارکانی که باید در طراحی محیط ای کوچک و دکوراسیون داخلی خانه کوچک در نظر گرفت، حداکثر استفاده از نور پردازی ها در آن است. در حقیقت فضاهایی که کم نور باشند، به میزان قابل توجهی کوچک تر از فضاهای پر نور دیده خواهند شد. در صورت ممکن بیشترین استفاده را از نورهای طبیعی داشته باشید، چنانچه این امکان برای شما فراهم نبود، می توانید نورهای مصنوعی را جایگزین آن کنید.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی خانه کلاسیک

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

امروزه استفاده از ال ای دی های رنگی در محیط خانه کوچک بسیار رایج شده است، اما برای این که بخواهید، دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری خود را به بهترین نحو انجام دهید، بهتر است از منابع نوری با رنگ روشن همچون سفید بهره گیری کنید. به جای این که در چنین فضاهایی از چراغ های رو میزی استفاده کنید، بهتر است که برای روشنایی بخشیدن به محیط، از چراغ های دیواری بهره ببرید.

استفاده از آینه های قدی یکی دیگر از ترفند هایی بوده که می تواند گزینه بسیار مناسبی برای بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی ساختمان شما باشد. در واقع وجود آینه می تواند باعث انعکاس نور شده و محیط را روشن تر کند. بهترین محل برای قرار گیری آینه ها، نقطه مقابل منابع نوری است.

ابعاد مناسب آینه یکی دیگر از نکات مهم در این باره به شمار می رود. در صورتی که از آینه های کوچک استفاده کنید، نه تنها فضای شما را بزرگ تر جلوه نمی دهد، بلکه موجب ایجاد اغتشاش بصری شده و حس بدی را در فضا ایجاد می کند.

عدم استفاده از لوازم غیر ضروری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

همان گونه که می دانید در دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری برای این که بتوان فضای موجود را بزرگ تر از چیزی که در واقعیت وجود دارد جلوه داد، باید محیط مورد نظر به دور از هر شلوغی و از هم گسیختگی باشد. بی نظمی و اغتشاش بصری دشمن فضاهای کوچک است، برای جلوگیری از این حس همیشه لوازم اضافی را از فضای خود دور کنید.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل

دانستن چگونگی چیدمان درست لوازم، علاوه بر این که می تواند حس راحتی را در بیننده به وجود بیاورد، بلکه موجب وسیع تر نشان دادن فضای شما خواهد شد. به همین منظور یکی از مهم ترین اصول در دکوراسیون داخلی مرتب بودن فضا است.

در صورتی که دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری شما با بهره گیری از سبک مینیمال و رنگ های روشن طراحی شده است، می توانید از تابلو یا قاب عکس استفاده کنید. اما نحوه انتخاب و چیدمان آن باید به صورتی باشد که دیوار محیط را از سادگی خود خارج نکند و به شلوغی زاویه دید نیفزاید. تابلوهای خود را به هیچ عنوان روی دیوار شاخص نصب نکنید. علاوه بر آن تا حد ممکن قفسه و کمدهای دیواری را جایگزین اثاثیه های بزرگ کنید.

در دکوراسیون داخلی مدرن نیز کاملا این موضوعات صدق میکند.

مبلمان و وسایل متناسب با فضا در دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری

استفاده از مبلمان های استیل و کلاسیک در طراحی دکوراسیون سازی یکی از شایع ترین اشتباهاتی است که امروزه اکثر افراد به آن دچارند. این سبک از مبلمان ها به دلیل طراحی خاص و فضای مورد نیاز برای چیدمان، می تواند محیط را کوچک تر جلوه دهد. بهترین نوع مبلمان برای فضاهایی با متراژ پایین، استفاده از مبلمان راحتی، نیم ست، تاشو، و ال شکل است که علاوه بر کارایی مطلوب، فضا را محدود نمی کند.

امروزه دکوراسیون سازی فضای آپارتمان ها به صورتی بوده که معمولا از کف پوش های مدرنی همچون پارکت، سرامیک و … بهره گیری می شود. پس به سادگی می توانید از فرش های کوچک تر برای فضای داخلی استفاده کنید که تمام سطح کف را نپوشاند. در چنین منازلی استفاده از فرش های بزرگ کار اشتباهی است، که می تواند موجب کوچک تر جلوه دادن فضا شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری با سقف های کوتاه، بهترین گزینه برای بلند تر نمایان کردن سقف، استفاده از پرده های کشیده عمودی با رنگ های روشن یا خنثی است که می تواند باعث ایجاد انحراف بصری شده و سقف شما را بلند تر جلوه دهد، در نتیجه فضای محیط مورد نظر بلندتر دیده خواهد شد. برای این کار پرده را از سقف به نحوی نصب کنید، که تا روی زمین کشیده شده باشد.