دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن سفید
05
آوریل

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، نمونه های طراحی داخلی آشپزخانه

همانطور که اطلاع دارید توجه به طراحی دکوراسیون داخلی به خصوص دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار افزایش پیدا کرده است و معماران زیادی در این حرفه به فعالیت پرداخته اند و با تاثیرگذاری عالی، آثار زیبایی پدید آورده اند. نکته مهمی که کشورهای پیشرفته از آن بهره می برند استفاده از دانش روز معمار است. معماران با متریال روز دنیا آشنا بوده و بهترین انتخاب را برای محیط خواهند داشت.

ضمن اینکه دکوراسیون آشپزخانه با مباحثی نظیر طراحی داخلی منزل مسکونی یا دکوراسیون داخلی ویلا فرق می کند و بهتر است از معمارانی که بیشتر در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرید. در ادامه به بررسی دکوراسیون آشپزخانه می پردازیم و قصد داریم شما عزیزان را با دکوراسیون این قسمت از خانه که به دلیل کارآیی که دارد بسیار مهم است آشنا نماییم. همچنین نکاتی که یک معمار در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید در نظر بگیرد را شرح می دهیم.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

در زیر مباحث اولیه درباره دکوراسیون داخلی آشپزخانه را بازگو کرده ایم:

  • یکی از نکات اولیه که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید به آن فکر کنید نوع دکوراسیون می باشد. تنوع بالایی برای دکوراسیون ها وجود دارد. برای مثال بین دکوراسیون داخلی مدرن و همینطور دکوراسیون داخلی کلاسیک باید یکی را برگزینید. در کنار سلیقه باید به موارد زیادی دقت نمایید. برای نمونه به مساحت آشپزخانه توجه داشته باشید. معمولا برای آشپزخانه های کوچک سبک مدرن مناسب تر بوده و ظاهر بهتری به فضا می دهد. در بخش های بعدی بیشتر به این دو سبک می پردازیم.
  • مبلغی که می خواهید هزینه کنید را پیش از شروع کار به معمار اطلاع دهید. معمار با توجه به سرمایه شما بهترین وسایل و دکوراسیون را ایجاد کرده و یک محیط بی نظیر به وجود می آورد.
  • وسایلی که در آشپزخانه به آن نیاز دارید و وسایلی که کارکردی ندارند و فقط فضا اضافی را اشغال نموده اند را در یک کاغذ بنویسید و به معمار تحویل دهید. با این کار باعث می شوید معمار از نیازهای شما اطلاع پیدا کرده و هزینه ها را بیشتر برای نیازهای اصلی شما صرف نماید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک مدرن

همانطور که می دانید دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن به معنی ایجاد یک محیط خلوت و شیک می باشد. از اصلی ترین موارد در طراح مدرن آشپزخانه انتخاب اجزای اصلی آن نظیر کابینت، سینک ظرفشویی و سایر تجهیزات آن می باشد. باید این موارد در ظاهری ساده و شیک انتخاب شوند و اینکه باید کاملا تک رنگ باشند.

در طراحی داخلی مدرن رنگ های اضافی جایی ندارد و حتی کاشی های آشپزخانه باید تک رنگ بوده و عاری از هر گونه نقش باشند. در این سبک برخلاف تصور عموم مردم محدودیت رنگی وجود ندارد و شما عزیزان می توانید هر رنگی که علاقه دارید را در آشپزخانه مدرن خود پیاده سازی نمایید. فقط این رنگ ها باید هماهنگ با سایر وسایل بوده و در کنار رنگ های مختلف به کار گرفته نشوند البته این توصیه ها از ابتدایی ترین توصیه ها است که همه معماران با آن آشنا هستند.

توصیه بعدی این است که نیازی نیست سینک ظرفشویی بزرگ باشد. سینک های بزرگ فضا زیادی را می گیرند و زیبایی محیط را کم کرده و در نهایت جلوه مناسبی ندارند. بنابراین باید سعی شود یک سینک در اندازه استاندارد و در ظاهری ساده و جذاب انتخاب شود.

در رابطه با کابینت ها بهترین انتخاب، کابینت های سفید و بدون دسته است. این کابینت ها یک نما مرتب و زیبا به محیط می دهند و از محبوب ترین کابینت ها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه محسوب می شوند.

در زیر تعدادی تصویر از طراحی داخلی مدرن آشپزخانه قرار داده ایم.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی خانه مدرن

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک

اکنون به بررسی سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی آشپزخانه می پردازیم. پیش از بررسی نکات این توصیه را خدمت شما عزیزان داریم که این مدل بیشتر برای آشپزخانه هایی که مساحت بالایی دارند کارآیی داشته و اینکه برای پیاده سازی آن سرمایه زیادی نیاز است.

سبک کلاسیک یک جلوه بی نظیر و لاکچری به محیط آشپزخانه شما می دهد و معمولا بیشتر در رنگ های سفید، طلایی، مشکی، خاکستری، کرم، قهوه ای و … پیاده سازی می گردد. ضمن اینکه در برخی از آشپزخانه های کلاسیک از هنر معرق کاری استفاده می شود و از طریق این هنر، کابینت ها و همچنین میز و صندلی های فوق العاده ای خلق کرده و در محیط آشپزخانه قرار می دهند.

انتخاب اندازه های میز و صندلی و همینطور لوستر محدودیتی ندارد چرا که معمولا برای آشپزخانه هایی با متراژ بالا از این سبک استفاده می شود و به دلیل داشتن فضا لازم می توانید وسایل مختلفی را تهیه نمایید. همچنین انتخاب لوسترهای سلطنتی و بزرگ یک انتخاب مناسب برای سبک کلاسیک محسوب می شود.

برخی از معماران در طراحی کلاسیک کمی از سبک جزیره ای الهام می گیرند به این معنی که یک میز بزرگ در وسط آشپزخانه قرار می دهند و تجهیزات دیگر را طوری تعبیه می نمایند که فضا زیادی را اشغال نکند. البته سبک جزیره ای در طراحی مدرن معمولا طرفداران زیادی داشته و مورد استقبال بسیاری از طرفداران دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. ضمن اینکه انتخاب کابینت یکی دیگر از موارد مهم در سبک کلاسیک است که معمولا آن را در جنس چوب انتخاب می کنند.

همانطور که از نام این طراحی مشخص است معمار باید از وسایل کلاسیک استفاده نماید تا آشپزخانه ظاهری متفاوت و با عظمت داشته باشد.

در نهایت به این موضوع می پردازیم که دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از مباحث مهم در حوزه طراحی داخلی محسوب می شود چرا که افراد خانواده در طول روز در این مکان تردد داشته و زمان زیادی را در آنجا برای صرف خوردنی ها و اشامیدنی ها می گذرانند و اینکه ظاهر آن در زیبایی خانه به شدت تاثیرگذار است. بنابراین باید برای طراحی آن از تمام سلیقه خود و تجربه و کار دانی معمار بهره برد تا یک نتیجه بی نظیر حاصل گردد.

در زیر تعدادی تصویر از سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی آشپزخانه قرار داده ایم.

مقاله پیشنهادی : بازسازی خانه های قدیمی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه لاکچری
دکوراسیون داخلی کلاسیک آشپزخانه

در آخر از همه شما عزیزان که ما را در این مقاله همراهی کردید کمال تشکر را دارم.