بازسازی خانه 100 متری
25
فوریه

بازسازی خانه 100 متری ،نکاتی درباره بازسازی خانه های کوچک!

 در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع بازسازی خانه های کوچک بپردازیم، در واقع بازسازی خانه 100 متری باید بر اساس اصول و ضوابط خاصی انجام شود چرا که این امر مانند: بازسازی مطب یا بازسازی منزل مسکونی کار هرکسی نمی باشد و باید طراح و معمار خلاقیت و حرفه بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند  نیازهای کارفرما را برطرف کنند، ولی قبل از هر چیز باید نیازتان را مشخص کنید بگونه ای که قصد دارید چه قسمت‌هایی از منزل تان را بازسازی کنید.

مطلب پیشنهادی : هزینه بازسازی مطب

0 تا 100 بازسازی ساختمان / بازسازی منزل مسکونی توسط گروه مهندسین دژار ! با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

بازسازی خانه

 در بسیاری از خانه های قدیمی کوچک قسمت‌هایی وجود دارد که زیبایی خاصی دارند و مشتری قصد بازسازی آن را ندارد، در حالی که برخی از قسمت ها در جای نامناسبی قرار گرفته‌ اند و منزل را شلخته و شلوغ نشان می‌ دهند، در این صورت کارفرما با کمک ترفندهای تغییر دکوراسیون آن را تغییر و بازسازی می‌ کند.

نکاتی در رابطه با بازسازی منزل کوچک

 انتخاب دکوراسیون به سبک سنتی یا مدرن:

قبل از بازسازی منزل باید تصمیم خودتان را در خصوص مشخص کردن سبک بگیرید، بسیاری از افراد برای بازسازی خانه قدیمی خود تمایل دارند فقط قسمت هایی از منزل را تغییر بدهند و عناصری به آن اضافه کنند که به سبک سنتی باشد، برخی دیگر قصد دارند در منزل شان را به طور کامل بازسازی کنند و از سبک مدرن و جدید در طراحی آن استفاده کنند ولی  در نهایت هدف راحتی و آسایش شما در منزل تان است، باید بدانید که این تصمیم در  دکوراسیون خانه شما تاثیر بسیار زیادی دارد مثلاً عواملی مانند: همخوانی رنگ ها، حذف  طاقچه ها یا گذاشتن آن ها و تعیین متریال ها در بازسازی منازل قدیمی مؤثر می باشد.

 سبک تلفیقی که شیوه جدید و امروزی است در بین مردم محبوبیت زیادی دارد، در واقع این سبک  ترکیبی از دکوراسیون مدرن می باشد.

 تنها با داشتن کمی سلیقه می‌ توانید خانه ای زیبا و جذاب داشته باشید.

 در خانه های سنتی فرش های دستباف، مبل های سنتی و طاقچه های طرح دار زیبایی آن را چندین برابر می کند.

  برخی از عناصری که  اضافه هستند را حذف کنید:

 همان طور که می دانید خانه های قدیمی 100 متری طاقچه های تو رفته یا برآمده بسیار زیادی دارد که به صورت شومینه، سکو و … می باشند،  بعضی از این ها را میتوان با کمی تغییر از سایر منازل متمایز کرد ولی اگر تمام عناصر را حفظ کنید منزل شما زیبایی زیادی ندارد و به هم ریخته نشان می دهد، بنابراین می ‌توانید در بازسازی آپارتمان مسکونی خود بعضی از طاقچه ها را برجسته کنید و عکس ها یا گلدان های تان را روی آن بگذارید این امر تاثیر خیلی زیادی روی جذابیت منزل تان می گذارد، علاوه بر این منازلی که فضای کمتری دارند و جای مناسبی برای کتاب ها وجود ندارد، می توانند یکی از طاقچه ها را به عنوان کتابخانه استفاده کنند.

 انتخاب رنگ مناسب بخصوص رنگ های روشن:

 همان طور که می دانید خانه های قدیمی 100 متری جزئیات خیلی زیادی دارند، از جمله عناصری که زیاد در آن به کار رفته است:  استفاده از آینه ها روی دیوار یا سقف منازل، گچبری، طاقچه های تو رفته و برآمده، ستون های  طرح دار، سکو و… می باشد. امروزه از این عناصر در ساخت منازل مدرن استفاده نمی شود، در صورتی که با دیگر وسایل منزل تان همخوانی ندارند و توان مالی برای بازسازی آن ها ندارید بهترین کار این است که از رنگ های روشن استفاده کنید.

 تعویض برخی موارد در بازسازی منزل

عوض کردن در و پنجره ها:

  یکی از کارهایی که باید در بازسازی منزل مسکونی انجام بدهید این است که در و پنجره های آن را تعویض کنید چراکه در این منازل در و پنجره های بسیار زیادی وجود دارد به طوری که در پذیرایی خانه های قدیمی چندین پنجره کوچک یا در بیشتر اتاق ها ایجاد شده است،  باید با کمک یک معمار حرفه ای این ها را حذف کنید علاوه بر این می‌ توانید تمامی آن ها را به یک پنجره با ابعاد بزرگ تبدیل کنید،  امروزه در بازسازی خانه های مدرن از پنجره های بزرگ زیاد استفاده می شود، یکی دیگر از راه حل ها این است که سرتاسر پنجره ها را با استفاده از پرده های پانچ دار ساده و شیک بپوشانید.

بازسازی منزل مسکونی

 تعویض وسایل مهم خانه های قدیمی:

 در صورت بازسازی خانه 100 متری  یکی دیگر از عواملی که در آن تاثیر زیادی دارد تغییر دادن وسایل دکوراسیون داخلی می باشد، گر چه تمام افراد به فکر پایین آوردن هزینه ها هستند ولی این امر بسیار مهم است، شما می توانید با استفاده از مبل های ساده و رنگ های روشن زیبایی منزل تان را چند برابر کنید  بهتر است مبل های ساده ای انتخاب کنید زیرا یکی از عواملی که در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی دارد حفظ سادگی آن می باشد، بنابراین بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید.

 در بسیاری از خانه های کوچک که قدیمی هستند فضایی بسیار تاریک وجود دارد که در بازسازی خانه کوچک خود میتوانید با استفاده از بازسازی آن بین فضای داخلی و خارجی ارتباط برقرار می شود و محیط را دل باز می کند.

چگونه در بازسازی خانه کوچکتان را بزرگتر نشان دهید؟

برای بازسازی خانه 100 متری بهتر است موارد زیر را به کار ببرید تا منزل تان بزرگ تر و دل باز تر نشان داده شود؛

  • بهتر است اتاق پذیرایی را به چند قسمت تبدیل کنید و مبل هایی در آن قرار بدهید که فضای کمتری اشغال کنند.
  • از پنجره هایی که سایز بزرگ دارند استفاده کنید تا به اندازه کافی نور وارد محیط شود.
  • از کابینت های تمام قد استفاده کنید تا بتوانید وسیله های بیشتری در آن قرار بدهید.
  • اگر گلدان های زیادی دارید بهتر است برای آن ها استند تهیه کنید تا جای کمتری اشغال کنند.
  • درصورتی که کتاب های زیادی دارید بهتر است از شلف استفاده کنید.
  • منزل را شلوغ نکنید و تا جای ممکن از وسایل کمتری در آن استفاده کنید چراکه علاوه بر شلختگی باعث کوچک نشان دادن آن می شود.
  • نحوه چیدن وسایل  در خانه هایی که مساحت کمتری دارند اهمیت خیلی زیادی دارد باید از همه قسمت ها استفاده بهینه شود و سلیقه زیادی در چیدمان آن ها داشته باشید.

مطلب پیشنهادی : برآورد هزینه بازسازی ساختمان