بازسازی ویلا
21
ژانویه

بازسازی خانه ويلايی قديمی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بازسازی خانه ويلايی قديمی بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه دهیم. همان طور که می دانید بازسازی منزل مسکونی یا بازسازی ویلا یکی از مهم ترین پروژه های در حال اجرا می باشد. طی چند سال اخیر توانایی ساخت و ساز برای افراد تا حد قابل توجهی کاهش یافته و کم تر پروژه ای در حال ساخت می باشد؛ اما بازسازی ساختمان بیش از قبل رونق یافته است. به همین دلیل قصد داریم نکات مهم اجرایی در بازسازی خانه ويلايی قديمی را بیان کنیم تا در صورت اقدام به این کار اطلاعات لازم را داشته باشید.

0 تا 100 بازسازی ساختمان و ویلا توسط گروه مهندسین دژار ! با ما تماس بگیرید.

   بازسازی ساختمان

خانه های آپارتمانی

همان طور که می دانید این سال ها طرفداران زندگی آپارتمانی افزایش یافته و وجود خانه های ویلایی قدیمی کم تر شده است. در منزل های آپارتمانی حیاط و فضایی برای استراحت در کنار باغچه های ساده وجود نداشته و به همین دلیل است که یک تعطیلی به مدت دو یا سه روز موقعیت مناسبی برای تفریح و رفتن به خارج از شهر می باشد. در صورتی که اگر در یک منزل ویلایی زندگی کنید، از فضای حیاط استفاده کرده و زندگی سخت آپارتمانی را نخواهید داشت.

به هر حال زندگی در آپارتمان ها موجب شده است که وجود یک ویلا احساس شود. بیش تر افراد به دنبال خرید ویلا در شهرهای شمالی یا اطراف تهران هستند تا بتوانند زمان تعطیلات را در آن جا استراحت کنند. اما به شما توصیه می کنیم برای خرید یک منزل مسکونی ویلایی اقدام کرده و در صورت نیاز آن را بازسازی کنید. بازسازی خانه ويلايی قديمی کار سختی نیست و هزینه های کمی لازم دارد؛ البته لازم به ذکر است سعی کنید از خرید منزل های ویلایی که بسیار قدیمی هستند، پرهیز کنید؛ مگر این که بخواهید آن را تخریب کرده و مجدد از نو بسازید.

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازي خانه ويلايي قديمي

یکی از مهم ترین مواردی که باید در بازسازی منزل مسکونی رعایت کنید، تعویض لوله کشی و تاسیسات قدیمی است. به شما توصیه می کنیم اگر قصد خرید و نقل مکان به منزل ویلایی قدیمی را دارید، قبل از اسباب کشی حتما تاسیسات و لوله کشی آن را چک کرده و در صورت لزوم برای تعویض آن ها اقدام کنید. یکی دیگر از مواردی که در بازسازی خانه ويلايی قديمی می توانید انجام دهید، تعویض و نوسازی نمای خارجی ساختمان است. در بخش بعدی توضیحات بیش تری در رابطه با نمای بیرونی برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

طراحی نما ساختمان

هر ساختمانی با توجه به نوع کاربردش دارای نمای خاصی بوده که به نوعی بیانگر هویت آن ساختمان می باشد. به عبارتی دیگر طراحی نمای ساختمان بخش بصری سازه بوده و قبل از ورود به داخل دیده می شود.در بازسازی منزل مسکونی زمانی که نمای بیرونی منزل قدیمی را بازسازی کنید، متوجه تاثیر چشم گیر آن خواهید شد.

 به شما توصیه می کنیم در صورتی که امکانات آن مهیا است، حتما برای طراحی نما و بازسازی نمای بیرونی منزل قدیمی خود اقدام کنید. در حالت کلی توصیه می کنیم نمای انتخابی از وزن بالایی برخوردار نبوده و همچنین مساحت زیادی را اشغال نکند. دقت داشته باشید که بعضی از نماها فضای زیادی را به خود اختصاص داده و سبب  می شوند که فضای داخلی ساختمان کوچکتر از حد عادی شوند. مقاله طراحی نما مدرن را در این باره بخوانید.

دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه ويلايی قديمی

اگر قصد خرید یک منزل ویلایی قدیمی را دارید، در بازسازی خانه ويلايی قديمی بعد از بررسی تاسیسات و لوله های آن باید برای چیدمان دکوراسیون داخلی اقدام کنید. به شما توصیه می کنیم نمای خارجی ساختمان را با طراحی داخلی هماهنگ کنید. به طور مثال رنگی که برای دکوراسیون داخلی در نظر می گیرید، همان رنگی باشد که برای نمای خارجی اجرا شده است؛ حتی در صورتی که نمی توانید از رنگ های یکسانی برای دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی استفاده کنید، حداقل رنگ های انتخابی مشابه هم باشند.

بعد از انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی سعی کنید که چیدمان و طراحی را طبق مجلات روز دنیا انجام داده و محل قرار گیری مبلمان و دیگر وسایل را مشخص کنید. از مهم ترین نکات در رابطه با چیدمان دکوراسیون داخلی می توان به ایجاد فضای عبوری کافی اشاره کرد؛ نحوه ی قرار دهی مبلمان نباید به شکلی باشد که عبور را دشوار کند. از طرفی سعی کنید رنگ مبلمان و پرده ها با یک دیگر هماهنگ باشد تا زیبایی خاصی را ایجاد کنند. لازم به ذکر است استفاده از سقف کاذب پی وی سی یا کف کاذب می تواند در ایجاد تغییرات دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه ويلايی قديمی شما بسیار موثر واقع شود.

نکات مهم در بازسازی پنجره های منزل مسکونی

پنجره ها نقش به سزایی در بازسازی خانه ويلايی قديمی داشته و به شما کمک می کند تا قادر باشید، طرحی مدرن را اجرا کنید. همان طور که می دانید منزل های ویلایی قدیمی معمولا دارای پنجره های کوچک با شیشه های رنگی هستند؛ شما می توانید با ایجاد تغییراتی در آن ها طراحی مدرن را اجرا کنید. به طور مثال تمامی پنجره ها را برداشته و در یک جای مناسب فقط یک پنجره بزرگ را بسازید. پنجره های بزرگ به علت این که نور طبیعی بیش تری را به فضا هدیه می دهند، بسیار پرطرفدار بوده و زیبایی خاصی دارند. از طرفی نباید از اهمیت نور طبیعی غافل شد و توصیه می کنیم، برای روشنایی فضای داخلی فقط به نور مصنوعی اکتفا نکنید.

بازسازی منزل مسکونی

بازسازی خانه ويلايی قديمی و گیاهان طبیعی

یکی از دلایلی که برای نقل مکان به خانه های ویلایی بیان شد، این بود که از فضای حیات و طبیعت آن استفاده کنید. اکثر گیاهان قابلیت نگهداری در ساختمان های آپارتمانی را نداشته و افراد ساکن در آپارتمان نمی توانند در آن جا گل و گیاه زیادی را نگهداری کنند. این در حالی است که وجود یک باغچه کوچک در حیاط خانه های ویلایی نشاط و طراوت وصف ناشدنی را به افراد ساکن آن خانه هدیه خواهد داد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم اگر قصد انتقال به یک خانه ویلایی را دارید، از گیاهان غافل نشده و در هر یک از بخش های منزل گلدان زیبایی قرار دهید، تا دکوراسیون داخلی زیباتری داشته باشید.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.