02
مه

ایده ها و نکات دکوراسیون داخلی روستیک خاص

مقاله ای که پیش رو دارید در خصوص دکوراسیون داخلی روستیک است پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

میخواهیم در این مقاله از بحث های قبلی یعنی طراحی ویلا فاصله بگیریم و مبحث امروز ما به طراحی دکوراسیون داخلی مربوط می شود که بسیار جالب و متفاوت تر از مقالات قبلی است.

دکوراسیون داخلی روستیک سبکی سنتی در امر دکوراسیون داخلی است که امروزه در طراحی ویلا میتوان بکار برد . در ادامه به تعریفات و نمونه های این دکوراسیون داخلی منزل میپردازیم و شما را بطور کامل با آن آشنا میکنیم.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

سبک روستیک دکوراسیون داخلی

درباره دکوراسیون داخلی روستیک بیشتر بدانید!

 پیش از آن که در خصوص این سبک دکوراسیون داخلی صحبت کنیم بهتر است توضیحی راجع به روستیک داشته باشیم زیرا مطمئنا بیشتر شما در این باره اطلاعات خاصی ندارید. روستیک یا Rustic در لغت به معنای روستاست اما این لغت در معماری به دو روش تعبیر می شود که به شرح زیر است:

روش اول: در معماری رنسانس ، به نوع خاص از تراش سنگ اشاره داشته و به آن روستیک میگفتند.

روش دوم: تعبیر دوم درباره تعریف روستیک جامعیت کاملی ندارد و معمولا در کانادا و آمریکا از این روش استفاده می شود.

معمولا دکوراسیون داخلی خانه در زمان کنونی به خاطر فضای کوچک آنها به سمت اجزای ساده می رود و این نوع سبک طرفداران زیادی دارد ، در واقع دکوراسیون داخلی روستیک نوع خاصی از این سبک است که کسانی که به طبیعت و سادگی علاقه دارند به آن روی می آورند.

ممکن است برخی از شما با خواندن این مطالب به یاد سبک زندگی روستائیان بیوفتید که محیط زندگی آن ها تاریک و نمناک بود که آثاری از زیبایی در آن دیده نمی شد اما منظور از دکوراسیون داخلی روستیک زندگی دوران قرون وسطی نیست بلکه آن دوره از زندگی روستاییان که پر از شکوه و زیبایی همراه با سادگی بود مد نظر است.

اما رفته رفته طراحان با خلاقیت خود سعی کردند نوع جدیدی از دکوراسیون را که زندگی روستایی را به نمایش می گذارد به محیط خانه ها وارد کنند به نحوی که حالا بسیاری از مردم طرفدار این سبک از دکوراسیون شده اند.

چگونه می توان به دکوراسیون داخلی روستیک دست پیدا کرد؟

روستیک ایده دکوراسیون داخلی برای خاص پسندان است . برای اینکه بتوان دکوراسیون داخلی را به سبک مورد نظر خود تغییر داد لازم است تا فاکتورهایی در نظر گرفته و آن ها را رعایت کرد مسلما دکوراسیون روستیک نیز چنین قانونی دارند بدین معنا که برای رسیدن به چنین دکوراسیونی باید مواردی را لحاظ کرد نمونه هایی را در ادامه شرح داده ایم:

  • به کار بردن وسایل طبیعی

منظور از این عنوان استفاده از عناصری در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن است که به صورت دست نخورده می توان در طبیعت پیدا کرد به مثال هایی که در ادامه آورده شده است دقت کنید.

  • نقش چوب در دکوراسیون روستیک

چوب یکی از چشم گیر ترین عناصری است که می توان برای دکوراسیون داخلی مدرن به کار برد اما نحوه ی به کار بردن چوب در سبک روستیک اندکی متفاوت است بدین صورت که چوب ها جلا یا سیقل داده نمی شوند بلکه به همان صورت طبیعی مور استفاده قرار می گیرند. پر استفاده ترین چوب ها برای این سبک توسکا، گردو، گیلاس و کاج است.

  • نقش فلز در دکوراسیون روستیک

پس از چوب، فلز یکی دیگر از عناصر پرکاربرد در دکوراسیون داخلی روستیک است اما قاعده ای استفاده ی آن ها تقریبا یکسان است در نتیجه در صورت به کار بردن فلز بهتر است از فلزات ساده تر استفاده شود.

  • نقش اکسسوری ها در دکوراسیون روستیک

از آن جایی که سبک دکوراسیون روستیک ساده است پس باید از اکسسوری هایی برای محیط خانه استفاده کرد که ساخته ی دست هستند حتی جزئیاتی مثل دستگیره های در که حکاکی شده اند نیز می تواند به خلق زیبایی منجر شود.

  • نقش سنگ در دکوراسیون روستیک

طراحان معتقدند به کار گیری سنگ در دکوراسیون داخلی خانه با عناصری که گفته شد می تواند توازن خاصی در محیط ایجاد کند به طور مثال می توان شومینه را از سنگ ساخت رعایت این موارد به دکوراسیون داخلی روستیک دست پیدا می کنید.

  • استفاده از رنگ های طبیعی برای دکوراسیون روستیک

برخلاف عقیده ی برخی که گمان می کنند رنگ های طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی تنها به رنگ های قهوه ای، کرم و بژ تلقی می شود اما در حقیقت این چنین نیست و رنگ های مثل سبز و آبی را نیز می توان در دسته ی رنگ های طبیعی قرار داد. نکته ی حائز اهمیت این است که هنگام انتخاب رنگ باید به رنگ قالب محیط دقت کرد تا هارمونی لازم ایجاد شود.

  • استفاده از عناصر سنتی برای دکوراسیون روستیک

به کار بردن عناصری مثل پارچه های قلم کار، کوسن های سنتی و موارد این چنینی نیز می تواند دکوراسیون داخلی روستیک را کامل تر کند.

  • استفاده از مبلمان چوبی برای دکوراسیون روستیک

مبلمان هایی که در دکوراسیون داخلی روستیک مورد استفاده قرار می گیرند از تنه ی درختان، شاخه ها و چوب هایی که برش نا منظم دارند ساخته می شوند هدف از به کارگیری این نوع از مبلمان ایجاد همخوانی بیشتر با فضای موجود است زیرا در دکوراسیون روستیک همه چیز به صورت طبیعی استفاده می شود. گزینه ی دیگری نیز برای مبلمان وجود دارد و آن هم استفاده از گلیم و پارچه های سنتی است که به عنوان رویه ی مبل می توان به کار برد.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل mdf

استفاده از نور طبیعی برای دکوراسیون روستیک

شاید برخی از شما از اهمیت نور برای دکوراسیون داخلی روستیک اطلاعی نداشته باشید اما جالب است بدانید که نور هم به میزان سایر عناصر اهمیت دارد البته نور طبیعی مد نظر است طراحان پیشنهاد می کنند در صورت استفاده از پرده حتما از پرده های رنگ روشن استفاده کنید زیرا نور را از خود به خوبی عبور می دهند.

  • استفاده از گیاهان برای دکوراسیون روستیک

گل و گیاه نماد بارز طبیعت است پس می توان از این فاکتور برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون داخلی روستیک استفاده کرد، از آن گذشته قرار دادن گل و گیاه در محیط خانه باعث ایجاد نشاط و انرژی می شود.

  • استفاده از پنل های چوبی برای دکوراسیون روستیک

از پنل های چوبی می توان به عنوان پوششی برای دیوارها استفاده کرد. میزها و کنسول هایی که از چوب ساخته شده اند نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

از همراهی همیشگیتان نهایت تشکر را داریم امیدواریم مطالب آموزنده بوده باشند.