26
آگوست

پنج ویژگی طراحی ویلا مدرن

پنج اصل مهم در طراحی ویلا به سبک مینیمال

معماری مینیمال در واقع دسترسی سریع تر و بهتر به زندگی می باشد.این سادگی می تواند در فرم،فضا،متریال،جزئیات و رنگ باشد.در طراحی ویلا رعایت این اصول حائز اهمیت است.

1.سادگی در فرم و عملکرد

2.سادگی در ساختار

3.فضاهای باز و پرنور

4.سادگی در جزئیات

5.استفاده از متریال و بافت ساده برای جذابیت بصری

1.سادگی در فرم و عملکرد

اکثر طراحی ویلا ها و خانه ها به سبک مینیمال دارای نقشه ساده و قابل درسترس میباشند.در واقع فضاها قابل پیش بینی هستند.فرم های ساده،پلان آزاد،جداره های مینیمال و تو جه به چشم انداز و استفاده مفید از نور روز از ویژگی های اصلی سبک مینیمال می باشد.

طراحی پلان ویلا
پلان ویلا

2.سادگی در ساختار

استفاده از بافت و متریال های ساده برای طراحی نمای خارجی می تواند باعث جذابیت بصری می شود. برای نمونه ،چوب های افقی برای نمای ویلا جذابیت ایجاد کرده است.نمونه دیگر طراحی مکعب واری که نمای آن با چوب های عمودی و پنجره های باز و آزاد نمونه بارزی از سبک مینیمال می باشد.

طراحی مدرن ویلا

3.فضاهای باز و پرنور

یک فضا و زمین باز بین آشپزخانه و سالن ، باعث میشه تا نور طبیعی این فضارو پر کند.رنگ های روشن روی دیوار،جزییات مدرن زیبا،فضاهای باز و پالت های رنگ های طبیعی باعث میشه تا در طراحی ویلا فضای ویلا موردنظر مانند فضای داخلی خانه های مینیمال جذاب شود.

فضای داخلی در طراحی ویلا اکثر خانه های مینیمال شامل اتاق های با نور طبیعی،خطوطی با جلوه های بصری میباشد.تنها مبلمان و اکسسوری مورد نیاز در اتاقها مورد استفاده قرار میگیرد تا اتاق دارای فضا بیشتر و جایی برای نفس کشیدن داشته باشد.نور طبیعی فراوان باعث میشه به فضای خانه اضافه بشه و کمک میکنه احساس گرم و دنج داشته باشیم

طراحی داخلی ویلا مینیمال

4.سادگی در جزییات

در طراحی داخلی اکثر خانه های مینیمال از کابینت های چوبی،پله و جزییات تمیز و ساده در مواقع نیاز استفاده شده است.

در طراحی ویلا کابینت هایی با پنل های تخت بجای پنل های برآمده یا فرورفته از ویژگی های خانه های مینیمال می باشد.در این پروژه،بخاطر استفاده از نوع کابینت ها دستگیره های غیرضروری کابینت ها حذف شده اند.

5.استفاده از متریال و بافت ساده برای جذابیت بصری

در مثال زیر،چوب و شیشه متریال های اصلی برای طراحی داخلی این ویلا می باشند.در مثال دیگر،استفاده از کاشی های ساده فرم طبیعی باعث شده است فضا سرویس بهداشتی تبدیل به فضایی سبک و مدرن شود

ویلا مینیمال

ما در تیم طراحی دژار به شما کمک میکنیم تا ویلا و یا مسکن خود را با توجه به سلیقه و علاقه شما ، طراحی و اجرا کنیم. از پروژه های طراحی و اجرا شده تیم مهندسین دژار دیدن کنید.