26
آگوست

پنج ویژگی طراحی ویلا مدرن

پنج اصل مهم در طراحی ویلا به سبک مینیمال و مدرن

طراحی ویلا مدرن مینیمال در واقع دسترسی سریع تر و بهتر به زندگی می باشد.این سادگی می تواند در فرم،فضا،متریال،جزئیات و رنگ باشد.در طراحی ویلا رعایت این اصول حائز اهمیت است.

1.سادگی در فرم و عملکرد

2.سادگی در ساختار

3.فضاهای باز و پرنور

4.سادگی در جزئیات

5.استفاده از متریال و بافت ساده برای جذابیت بصری

گروه مهندسین دژار طراح و مجری انواع نما کلاسیک و مدرن ! با ما تماس بگیرید .

تماس با ما

1.سادگی در فرم و عملکرد

اکثر طراحی ویلا ها و خانه ها به سبک مینیمال دارای نقشه ساده و قابل درسترس میباشند.در واقع فضاها قابل پیش بینی هستند.فرم های ساده،پلان آزاد،جداره های مینیمال و تو جه به چشم انداز و استفاده مفید از نور روز از ویژگی های اصلی سبک مینیمال می باشد.در واقع طراحی ویلا در سبک مدرن را میتوان تلفیقی از معماری سادگی و مینیمالیست همراه با ویژگی های مدرن دانست.

طراحی پلان ویلا
پلان ویلا

2.سادگی در ساختار

استفاده از بافت و متریال های ساده برای طراحی نما ویلا می تواند باعث جذابیت بصری می شود. برای نمونه ،چوب های افقی برای نمای ویلا جذابیت ایجاد کرده است.نمونه دیگر طراحی مکعب واری که نمای آن با چوب های عمودی و پنجره های باز و آزاد نمونه بارزی از سبک مینیمال می باشد.

طراحی مدرن ویلا

3.فضاهای باز و پرنور

یک فضا و زمین باز بین آشپزخانه و سالن ، باعث میشه تا نور طبیعی این فضارو پر کند.رنگ های روشن روی دیوار،جزییات مدرن زیبا،فضاهای باز و پالت های رنگ های طبیعی باعث میشه تا در طراحی ویلا مدرن ، فضای ویلا موردنظر مانند فضای داخلی خانه های مینیمال جذاب شود.

فضای داخلی در طراحی ویلا اکثر خانه های مینیمال شامل اتاق های با نور طبیعی،خطوطی با جلوه های بصری میباشد.تنها مبلمان و اکسسوری مورد نیاز در اتاقها مورد استفاده قرار میگیرد تا اتاق دارای فضا بیشتر و جایی برای نفس کشیدن داشته باشد.نور طبیعی فراوان باعث میشه به فضای خانه اضافه بشه و کمک میکنه احساس گرم و دنج داشته باشیم

طراحی داخلی ویلا مینیمال

4.سادگی در جزییات در ویلای مدرن

در طراحی داخلی اکثر خانه های مینیمال از کابینت های چوبی،پله و جزییات تمیز و ساده در مواقع نیاز استفاده شده است.

در طراحی ویلا کابینت هایی با پنل های تخت بجای پنل های برآمده یا فرورفته از ویژگی های خانه های مینیمال می باشد.در این پروژه،بخاطر استفاده از نوع کابینت ها دستگیره های غیرضروری کابینت ها حذف شده اند.

5.استفاده از متریال و بافت ساده برای جذابیت بصری

در مثال زیر،چوب و شیشه متریال های اصلی برای طراحی داخلی این ویلا می باشند.در مثال دیگر،استفاده از کاشی های ساده فرم طبیعی باعث شده است فضا سرویس بهداشتی تبدیل به فضایی سبک و مدرن شود

ویلا مینیمال

ما در تیم طراحی دژار به شما کمک میکنیم تا ویلا و یا مسکن خود را با توجه به سلیقه و علاقه شما ، طراحی و اجرا کنیم.برای اطلاعات بیشتر درباره طراحی و ساخت ویلا با ما تماس بگیرید.