هزینه طراحی ویلا
24
فوریه

هزینه طراحی ویلا از چه عواملی تأثیر میگیرد ؟

هزینه طراحی ویلا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

 در گذشته برای اینکه از هزینه‌های زیاد صرفه جویی کنند طراحی ویلا را انجام نمی ‌داده اند و ویلا را به یک فردی که هیچ گونه حرفه و سابقه ای نداشته است می سپاردند، در حالی که این امر فقط باعث پشیمانی می شود، باید بدانید که طراحی ویلا اهمیت خیلی زیادی دارد و انجام دادن آن ضروری می باشد.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

 هزینه طراحی ویلا به موارد زیر بستگی دارد

 یکی از مواردی که در هزینه طراحی ویلا تاثیر می گذارد هزینه مربوط به طراحی پلان می باشد.

 طراحی نمای ویلا جزء هزینه های طراحی ویلا است.

یکی دیگر از مواردی که در هزینه طراحی ویلا موثر است محوطه سازی و نقشه ساخت آن می باشد.

 مهمترین عاملی که در هزینه طراحی ویلا با قیمت مناسب تاثیر می گذارد هدف اجرای آن است، به طوری که  کارفرما قصد فروش ویلا را داشته باشد یا تمایل دارد در آن زندگی کند یا ویلا را به اجاره بدهد، هر کدام از این مواردی که گفتیم به نوبه خود در هزینه طراحی ویلا تاثیر زیادی می گذارند.

 همان طور که گفتیم طراحی ویلا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که اگر کارفرما قصد فروش ویلا را داشته باشد اولین چیزی که به چشم مشتری ها می آید طراحی بیرونی ویلا و طراحی داخلی آن است بنابراین طراحی ویلا را باید کسی انجام بدهد که مهارت و خلاقیت زیادی داشته باشد همچنین از این راه ارزش  ویلای خود را چندین برابر می کنید.

دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی ویلا با قیمت مناسب

 در صورتی که شما تمایل به فروش و اجاره دادن ویلا را ندارید نباید طراحی ویلا را فراموش کنید چرا که می خواهید در آن زندگی کنید و باید محل سکونت تان آرامش و جذابیت بسیاری داشته باشد.

 بسیاری از مردم برای فرار از آلودگی و شلوغی ها درجایی که  شرایط آب و هوایی خوبی دارد ویلا می سازند، در ساخت ویلا سبک های مختلفی وجود دارد و بستگی به نوع آن باید هزینه هایی را پرداخت کنید علاوه براین شخص ماهری  که ویلای شما را طراحی می کند جزء هزینه های آن به حساب می آید که اهمیت خیلی زیادی دارد و باید به آن توجه کنید.

 یکی از عواملی که در هزینه اجرای ویلا تاثیر می گذارد انتخاب متریال می باشد که تقریبا می توان گفت قیمت ثابتی دارد علاوه براین مساحت ویلا، امکانات آن و ‌… تاثیر گذار هستند.

 در واقع یک طراحی زیبا و جذاب  به شما این امکان را می دهد تا با خیال راحت در ویلای خود زندگی کنید و از آن لذت ببرید، این امر زمانی امکان پذیر است که هزینه‌های مربوط به طراحی ویلا را پرداخت کرده باشید.

هزینه طراحی ویلا با قیمت مناسب

 در واقع هزینه طراحی  ویلا به دو دسته زیر تقسیم می شود؛

 هزینه طراحی داخلی ویلا و هزینه طراحی بیرونی ویلا که هر کدام از آن ها به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد از جمله؛

هزینه طراحی داخلی ویلا

 در صورتی که قصد طراحی داخلی ویلا را دارید باید محدوده آن را مشخص کنید به گونه ای که چه قسمت هایی از ویلا را می خواهید طراحی کنید مثلا اتاق خواب ها یا تمام قسمت های ویلا این عامل در هزینه طراحی ویلا تاثیر زیادی می گذارد چرا که مسلمأ اگر  کل ویلا نیاز به طراحی داشته باشد نیاز به هزینه بیشتری دارد، طراح براساس عوامل مختلفی تغییرات داخلی را انجام می دهد که برای هر کدام از آن ها باید هزینه هایی پرداخت شود.

نوع خدماتی که طراح ارائه می دهد

برخی از طراحان خدمات محدودی دارند ولی برخی دیگر خدمات بیشتری را ارائه می دهند، مثلا علاوه بر مشاوره گرفتن امور اجرایی را انجام می دهند توجه داشته باشید که باید از قبل نوع خدماتی که می خواهید را مشخص کنید تا در آینده دچار مشکلاتی نشوید.

طراح خدمات مختلفی را انجام می دهد مانند: مشاوره دادن به صورت حضوری، مشاوره خرید ویلا، ایده هایی در رابطه با طراحی محیط مورد نظر، طرح هایی از فضا را به صورت سه بعدی یا دستی به مشتری نشان می دهد و مدیریت روی اجرای پروژه دارد.

مکان قرار گیری پروژه:

طراح باید زمین ویلا را از نزدیک مشاهده کند یا گاهی اوقات برای انجام برخی از امور نیاز به حضور او می باشد، که در این رابطه هزینه های جانبی زیادی باید صرف شود که روی هزینه طراحی ویلا تاثیر مستقیمی می گذارد.

موقعیت ویلا از لحاظ منطقه:

معمولا  ویلاهایی که در شمال شهر قرار گرفته اند به طراحی پیچیده با جزئیات زیادی نسبت به مناطق دیگر نیاز دارند که روی هزینه های آن تاثیر زیادی می گذارد .

 نوع قرارداد:

طراح براساس روش های مختلفی با مشتری قرار داد می بندد مثلا در صورتی که نوع قرار ساعتی باشد قیمت آن به صورت ساعتی حساب می شود، قرارداد درصدی و توافقی که مشتری و طراح به یک قیمت توافقی می رسند.

سابقه و مهارت طراح:

 یکی از عوامل بسیار مهم در هزینه طراحی ویلا سابقه و خلاقیت طراح می باشد، چنانچه طراح سابقه کار زیادی داشته باشد و در کار خود مهارت و دقت زیادی به کار ببرد هزینه بیشتری را نسبت به کسانی که تازه وارد هستند و هیچ گونه مهارتی ندارند دریافت می کند.

 سبک های طراحی ویلا

 معمولاً سبک های بسیار مختلفی مانند مدرن، کلاسیک و سنتی در طراحی ویلا انجام می شود که در هزینه طراحی ویلا تأثیر بسزایی دارند.

 در طراحی ویلا مدرن طراح باید تمام سعی خود را بکند تا ویلایی امروزی و بدون تکراری ارائه بدهد همچنین طراح در طراحی ویلا کلاسیک باید خلاقیت زیادی در خصوص هماهنگی عناصر و حفظ آن ها داشته باشد.

 طبق قراردادی که بین کار فرما و طراح بسته می شود باید هر دو طرف تمام و کمال شرایط خود را از همه لحاظ در آن ذکر کنند.

مقاله پیشنهادی : ساخت ویلا به کمترین هزینه

  هزینه طراحی ویلا  به بخش های مختلفی مانند زیر تقسیم می شود؛

  • هزینه طراحی پلان و معماری ویلا
  • هزینه طراحی نمای داخلی و خارجی ویلا
  • هزینه مربوط به محوطه سازی و حیاط بندی ویلا
  • هزینه روف گاردن
  • هزینه مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی آن
  • تعرفه مربوط به طراحی هوشمند سازی
  • هزینه نقشه های ویلا
  • هزینه طراحی فاز ۲