هزینه طراحی نما در 1400
13
آوریل

هزینه طراحی نما در 1400 + جزئیات قیمت در نما ساختمان

قطعا اولین نگاه در ورود به ساختمانی جدید ، توجه به عنصر زیبایی شهری یعنی طراحی نما ساختمان میباشد که بر اساس هزینه طراحی نما میتواند متفاوت باشد.این نما ساختمان میتواند سبک طراحی نما مدرن یا طراحی نما کلاسیک داشته باشد که در ادامه مقاله هزینه طراحی نما سال 1400 درباره جزئیات هزینه هر سبک به بحث میپردازیم .

تماس با دژار 02126458051

در واقع موضوعی که باید هنگام هزینه کردن برای طراحی نما بنا به آن توجه کنید این است که پرداخت این هزینه به نوعی بازی دوسر برد برای شما خواهد بود . در اولین قدم ، نما زیبا ساختمان باعث افزایش زیبایی بافت شهری خواهد بود و یک احساس خوب به شما و همسایگان منتقل خواهد کرد . مهمترین قدم در هزینه طراحی نما ، فروش موفق و سریع ساختمان خود میباشد که باعث سود خوب و عدم خواب پول خواهد بود .

در ادامه درباره قوانین ، ریز هزینه های مصالح ، تاثیر سبک در هزینه طراحی نما و … میپردازیم .

بررسی اجمالی نما ساختمان

نمای یک ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است ، نقش مهمی در راحتی و زیبایی منطقه دارد. بنابراین نما ساختمان شما باید به گونه ای طراحی شود که دارای ظاهر دلپذیر ، تناسب و ریتم طراحی ، سبک طراحی ویژه با درجه اعتبار و اهمیت باشد. علاوه بر هزینه طراحی نما در سال 1400 ،  باید به طراحی منحصربفرد دقت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان دارای زیبایی و از نظر مقاومت در برابر شرایط اب و هوایی به خوبی مقاوم باشد. ضروری است که تمام بخش های نما ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شود.

 استفاده از گیاهان در طراحی نما ساختمان مسکونی

طراحی نما برای ظاهر زیباتر ساختمان شما

طراحی نما شامل متراژ و سبک خانه شما ، نحوه قرارگیری آن در محله اطراف ، فضای خیابان و تأثیری که بر بافت محل می گذارد ، پایه گذاری و شروع میشود.

در حالی که طراحی داخلی سلیقه شخصی است ، اما طراحی نما یا بازسازی نما دارای ضوابط و نکاتی است که:

  • با نما ساختمان همسایگان شما باید هماهنگ باشد
  • تأثیر آن را بر فرمهای سایت شما به حداقل می رساند
  • بیشترین استفاده را از دسترسی خورشیدی و سایر ویژگی های طبیعی
استفاده از شیشه های بلند در طراحی نما برای نورگیری

منظور از هماهنگی با ساختمان های اطراف چیست ؟

بافت هر محله می توانند شخصیت متمایزی داشته باشند ، به خصوص اگر همه به گونه ای طراحی و یا نوسازی ساختمان کنند که با یکدیگر و محیط اطرافش مرتبط باشند و کالبد بنا هر ساختمان را حفظ کنند. این هماهنگی به نوعی باعث زیبایی بافت منطقه میشود و ارزش و قیمت املاک را افزایش دهد و می تواند به حفظ روابط خوب با همسایگان کمک کند.با هزینه طراحی نما که در سال 1400 میکنید میتوانید ارزش ملک خود را به شدت افزایش دهید.

برخی از این ویژگی های مشترک ساختمان های که باید به آن توجه کنید عبارتند از :

  • شکل ، به ویژه سقف آن
  • اندازه و ارتفاع نسبت به خانه های همسایه
  • متریال نما
  • رنگ های روکش و سقف
  • سبک های پنجره
هماهنگی نما ساختمان ها یک منطقه

همچنین برخی از تغییرات نیاز به رضایت همسایگان دارد و باید این اجازه را از انها کسب کنید. آیا ساختمان پیش بینی شده شما جلوی چشم انداز یا خورشید شخص دیگری را می گیرد؟ آیا در حریم خصوصی اختلال ایجاد می کند؟ آیا این شخصیت محله را تغییر می دهد؟ در صورت نیاز ، ممکن است همسایگان به طرح شما اعتراض کنند.

کدام سبک نما انتخاب کنیم ؟

همانطور که در بالا صحبت کردیم طراحی نما به 4 سبک اصلی در ایران رایج بوده و طراحی نما مدرن و طراحی نما کلاسیک از اصلی ترین سبک های طراحی ساختمان ها میباشد. انتخاب سبک طراحی نما بنا شما کاملا موضوعی سلیقه ای میباشد ولی باید چندین نکته به خصوص درباره هزینه طراحی نما در این سبک ها را به خوبی بدانید .

اولین موضوع باید از خودتان بپرسید آیا از طراحی مدرن و کانسپت های جذاب که نگاهی به آینده دارند خوشتان می آید یا موافق طرح ها لوکس و استفاده از سنگ ها و ستون ها با مصالح مرغوب هستید ؟

البته باید توجه کنید اگر پروژه شما درون بافت شهری به خصوص در تهران قرار دارد اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید ضوابط طراحی نما منطقه شما میباشد و باید حتما براساس ضوابط شهرداری منطقه اقدام به تصمیم گیری نمایید.

طراحی نما مدرن و هزینه نما مدرن

طراحی نما مدرن ریشه در اروپا دارد و اصولا توسط ایده های نوگرایانه و استفاده از مصالح خاص مانند بتن و شیشه صورت میگیرد . همچنین این سبک طراحی ، در هزینه طراحی نما ساختمان شما تاثیربسزایی خواهد داشت و قطعا هزینه بسیار پایینتری نسبت به هزینه نما کلاسیک خواهید پرداخت .

هزینه طراحی نما مدرن ساختمان مسکونی

از اصلی ترین ویژگی های این سبک میتوان به استفاده از خطوط صاف و شکسته خاص ، پنجره های بلند و رنگ های خنثی در نما اشاره داشت .

در سبک طراحی نما مدرن ، مصالحی چون چوب ، بتن ، سیمان ، شیشه و … به صورت ترکیبی استفاده میشود .

هزینه طراحی نما مدرن سال 1400 ، در حدود 18.000 الی 35.000 به ازای هر متر مربع برآورد میشود.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با مهندسین دژار تماس حاصل فرمائید.

طراحی نما کلاسیک

نما کلاسیک یا نما رومی نیز مناسب افرادی است که از تجملات و سبک های شلوغ خوششان می آید ، این سبک از گذاشته طرفداران خاص خود را داشته است ولی در عین حال همواره مورد انتقاد بسیاری از معماران معروف و معاصر بوده است .

در طراحی نما کلاسیک با استفاده از سنگ های مرغوب و یک تکه مانند سنگ مرمر و تراورتن اقدام به طراحی و اجرا میکنند . استفاده از سنگ های برش خورده در ابعاد بزرگ ، ستون ها و مجسمه های مرمری و گلدان های سنگی از ویژگی های این سبک در طراحی نما میباشد.

هزینه طراحی نما کلاسیک رومی

موضوعی که باید در این سبک توجه کنید بحث هزینه های بالای آن برای طراحی و اجرا میباشد ، بدلیل استفاده از مصالح مرغوب و سنگ های گران ، قیمت اجرا نما کلاسیک بسیار بالاتر از سبک های دیگر می باشد.

 هزینه طراحی نما در سبک کلاسیک در حدود 20.000 الی 40.000 به ازای هرمتر مربع میباشد.

محاسبه هزینه طراحی نما در سال 1400

در حال حاضر بدلیل نوسانات قیمت بازار ، نمی توان قیمت دقیقی از طراحی نما ساختمان شما محاسبه کرد ولی در ادامه سایت تخصصی طراحی نما دژار برخی هزینه های تخمینی و مراحل را برای شما بازگو میکنیم .

در ابتدا طی جلساتی ، اطلاعات مورد نیاز قبیل پلان معماری ، نقشه و ابعاد ساختمان از کارفرما دریافت میشود . همچنین سبک طراحی نما ساختمان مورد نظر کارفرما طی جلسه مشاوره ای مشخص خواهد شد.

در مرحله بعدی ، طی ارائه هزینه مناسب و زمانبندی طراحی ، قرارداد طراحی و اجرا نما در دفتر گروه دژار با کارفرما عقد میشود.

برای محاسبه درست هزینه نما ساختمان خود، به صورت زیر محاسبه کنید :

مثال : برای محاسبه هزینه طراحی نما در سال 1400 در یک ساختمان 5 طبقه ، طراحی به صورت نمای مدرن (طراحی نما مدرنیته) با بر 9 متر به صورت زیر عمل میکنیم : به

اگر ارتفاع هر طبقه را 4 متر در نظر بگیریم : 4 * 6 = 24 | ارتفاع کار با جان پناه 1 تقریبا 25 متر میشود

 هزینه نما ساختمان عبارتند از :

متراژ نما : متر مربع 225 =9* 25

هزینه طراحی نما و طراحی سه بعدی : 4.050.000 = 225* 18.000

طراحی نقشه فاز 2 نما (نقشه های اجرایی همراه با دتیل کامل برش های سنگ و … ) : 6.750.000 = 225 * 30.000

هزینه کلی طراحی نمای کلاسیک شما با نقشه فاز 1 : 5.200.000

هزینه کلی طراحی نمای کلاسیک شما با تقشه فاز 2 : 8.500.000

هزینه طراحی نما مدرن در سال 1400

هزینه اجرا نمای ساختمان

– با توجه به تنوع در نوع متریال مورد استفاده و طراحی مورد نیاز شما، امکان براورد هزینه اجرای نما، قبل از طراحی و مشاوره با کارفرما وجود ندارد.

تماس با دژار 02126412074