هزینه طراحی معماری ویلا
14
ژوئن

هزینه طراحی معماری ویلا چگونه محاسبه می شود؟

هزینه طراحی معماری ویلا و ساخت و ساز در سراسر ایران هزینه های متفاوت بسیار زیادی دارد که اطلاع از آن و برآورد تمامی هزینه های جانبی، می تواند موفقیت شما را در این کار تضمین کند. هم اکنون به دست آوردن خانه های رویایی در مراکز شهرهای بزرگ به دلیل بالا بودن هزینه های آن ممکن است امری دور از دسترس باشد و امکان ساخت را برای هر کسی فراهم نکند.

امروزه هزینه زمین در مراکز شهر و بالا بودن قیمت دریافت مجوز ساخت در چنین مکان هایی موجب می شود تا اکثرا برای ساخت ویلا تمایل به خرید زمین های خارج از شهر داشته باشند، که در مناطق خوش آب و هوا با جاذبه های طبیعی و تاریخی قرار دارد. در این مقاله با بررسی موضوع هزینه طراحی معماری ویلا با شما همراهیم.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

خرید زمین در برآورد هزینه طراحی معماری ویلا :

یکی از مهم ترین مراحل طراحی ویلا و ساخت آن انتخاب مکان مناسب برای انجام پروژه مورد نظر است. در حقیقت تفاوت قیمت زمین بر اساس موقعیت قرار گیری آن، می تواند تاثیر مستقیم و بالایی بر هزینه طراحی و ساخت ویلا تمام شده در طراحی و ساخت ویلا داشته باشد. به همین منظور باید تحقیقات لازم را برای خرید محل مناسب زمین انجام دهید.

در صورتی که زمین مورد نظر خود را در سال های قبل خریداری کرده باشید، می توان این بخش از هزینه ها را نادیده گرفت. مهم ترین فاکتور در میزان هزینه زمین منطقه مورد نظر با توجه به جنگلی، کوهستانی و ساحلی بودن آن است. شایان ذکر است که قیمت زمین در شهرهای مختلف بسته به نوع آن متغیر است، حتی اگر در مجاورت یکدیگر قرار گرفته باشند.

دژار به عنوان اولین شرکت تخصصی در بحث مشاوره طراحی ویلا می تواند شما را از صفر تا صد طراحی و ساخت ویلا یاری کند.

در سراسر کشور می توانید زمین هایی با قیمت هر متر مربع 100 هزارتومان تا 100 میلیون تومان را برای طراحی ویلا بسته به بودجه خود پیدا کنید. در صورتی که بودجه مشخصی را برای هزینه طراحی معماری ویلا در نظر دارید، بهتر است ابتدا تمام هزینه ها را براورد کنید، سپس میزان مشخصی از آن را به خرید زمین اختصاص دهید.

دریافت مجوز ساخت در برآورد هزینه طراحی معماری ویلا :

بعد از تهیه زمین دومین گامی که نسبت به آن باید اقدام کنید، دریافت مجوز ساخت ویلا است که می تواند هزینه های متعددی را برای شما به وجود بیاورد. شایان ذکر است که که اخذ جواز شهرداری برای مناطق مختلف در سراسر ایران می تواند تا اندازه ای با یکدیگر متفاوت باشد. علاوه بر آن نیاز به پیگیری های مکرر برای دریافت مجوز از سازمان مربوطه نیز مسئله مهم دیگر است.

مقاله پیشنهادی : هزینه ساخت ویلا در کردان و هشتگرد

افرادی که بنا به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری قادر به انجام چنین کاری نیستند، می توانند زمینی را خریداری کنند که مالک قبلی آن برای دریافت تمامی مراحل اخذ مجوز اقدام کرده باشد. یکی از مدارکی که در این مرحله باید به شهرداری ارائه دهید نقشه طراحی شده توسط مهندسین معمار است که خود شامل هزینه هایی خواهد شد. در این مرحله یعنی هزینه طراحی معماری ویلا  مواردی که می تواند برای شما هزینه ساز شود عبارت است از عوارض و نوسازی، تهیه نقشه رسمی، مالیات ، هزینه طراحی … .

مراحل ساخت در برآورد هزینه طراحی معماری ویلا :

در صورتی که آشنایی کلی با طراحی و ساخت ویلا و ساخت و ساز منازل مسکونی و ویلایی داشته باشید می دانید که پس از دریافت مجوز شما با مراحل مختلفی از تکمیل ساختمان روبرو خواهید بود که هر کدام نیاز به پرداخت هزینه های متفاوتی دارد. از جمله این مراحل شامل:

هزینه طراحی معماری ویلا

سفت کاری (خاک برداری، فونداسیون، اسکلت سازی، دیوار چینی، در و پنجره)، نازک کاری (گچ و خاک، سفید کاری)، تاسیسات برقی ( لوله کشی، داکت، نصب کلید و پریز، جایگذاری آیفون، سیم کشی تمامی نورپردازی ها و تابلو برق)، تاسیسات مکانیکی (لوله کشی سرمایشی گرمایشی همچون کولر، اسپیلت، رادیاتور، آبگرمکن و فاضلاب سرویس بهداشتی، آشپزخانه) می باشد.این موارد در مشاوره طراحی ویلا برای شما بیان و هزینه آن محاسبه می شود.

هزینه طراحی داخلی و خارجی در برآورد هزینه طراحی معماری ویلا :

پس از انجام تمامی مراحلی که عنوان شد، چهارمین مرحله ای که می تواند هزینه های مورد نیاز شما را مشخص کند، مبحث دکوراسیون داخلی ویلا است. این موضوع با در نظر گرفتن نوع ویلای شما، مصالح به کار برده شده و هزینه مورد نیاز تا اندازه ای متفاوت است. به عنوان مثال شما برای دکوراسیون سازی ویلای خود باید یکی از گزینه های طراحی ویلای مدرن ، طراحی ویلای دوبلکس یا طراحی ویلای سنتی را در نظر داشته باشید.

دکوراسیون داخلی در طراحی ویلا

تمامی مواردی که عنوان شد نیازمند هزینه های متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. علاوه بر آن باید مشخص کنید که فضای خارجی ویلای شما باید بر گرفته از چه سبکی باشد. معمولا استفاده از سبک مدرن در طراحی نما خارجی بیشترین استفاده را دارد اما در مقابل می تواند هزینه های بیشتری را نیز پیش روی شما قرار دهد.

بسیاری از افراد برای طراحی فضای خارجی ویلا حساسیت بسیار زیادی به خرج می دهند، به همین منظور از مهندسین طراح کمک گرفته تا بهترین نقشه را برای ساخت آن در دسترس داشته باشند. این امر علاوه بر هزینه ساخت دکوراسیون خارجی، شما را ملزم به پرداخت دستمزد مهندس طراح در هزینه طراحی ویلا نیز خواهد کرد.

هزینه طراحی معماری ویلا تفاوت چندانی با دیگر ساختمان ها ندارد:

به صورت کلی می توان عنوان کرد که هزینه های مورد نیاز جهت ساخت ویلا در متراژ مشخصی از ویلا با هزینه های مورد نیاز جهت ساخت همان متراژ از ساختمان های شهری تفاوت چندانی ندارد. در واقع می توان گفت که هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی می تواند آن ها را نسبت به یکدیگر با تفاوت های اندکی روبرو کند.طراحی ویلا با قیمت مناسب نیز از مواردی است که حتما باید آنرا در نظر گرفت.

شایان ذکر است که منطقه جغرافیایی نیز می تواند تاثیرات محدودی در هزینه ها مورد نیاز شما برای ساخت اعمال کند. به عنوان مثال زمین های موجود در مناطق مرطوب نیاز به استفاده از مصالحی دارند که در برابر رطوبت مقاوم باشد. به همین منظور ممکن است در چنین فضاهایی نیاز به بهره گیری از مصالحی خاص وجود داشته باشد که سولفاته نشوند، طبیعتا چنین مواردی هزینه های بیشتری را در بر می گیرد.

نکات مهم در مشاوره طراحی ویلا با هزینه مناسب :

در صورتی که قصد دارید بر اساس سلایق شخصی خود ویلای مورد نظرتان به صورت مدرن دوبلکس بنا کنید، بهتر است تا قبل از هر کاری نسبت به تمام مراحل پیش رو و برآورد هزینه های ساخت آن برنامه ریزی درستی داشته باشید.برای طراحی ویلا با قیمت مناسب باید با مهندسین مشاور متخصص در این زمینه تماس بگیرید. ساخت ویلا نیز همچون دیگر املاک مشکلات مختص به خود را دارد. اما اگر روی نحوه ساخت و موقعیت مکانی ویلا حساسیت چندانی ندارید، می توانید در عوض ساخت، نسبت به خرید آن اقدام کنید.