هزینه بازسازی ساختمان در سال 99
04
مه

هزینه بازسازی ساختمان در سال 99 چگونه است؟

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به هزینه بازسازی ساختمان است، موضوعی که شاید ذهن بسیاری از مخاطبان را به خود مشغول کرده باشد برای آگاهی از هزینه های احتمالی بازسازی ویلا ، بازسازی داخلی و… مطالب امروز را از دست ندهید.

برای مشاوره و بازسازی ساختمان خود با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

بازسازی ساختمان به صورت تخصصی

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به فکر تغییر در ساختمان یا بازسازی مطب خود چه از لحاظ بازسازی نما و چه بازسازی داخلی منزل هستید، اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید پیشنهاد می کنیم ابتدا با مهندسین دژار مشورت کنید تا شما برنامه ریزی کلی داشته باشید تا به مشکل برنخورید به طور مثال پیش از هر کار باید ببینید که چه جاهایی از منزل به بازسازی نیاز دارد، سپس میزان پولی که می خواهید هزینه کنید را در نظر بگیرید تا بتوانید بر اساس آن مصالح مورد نیاز را خریداری کنید زیرا مصالح مختلف با جنس و قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارد. در ادامه بیشتر در این باره و همچنین هزینه بازسازی ساختمان صحبت می کنیم.

برای بازسازی ساختمان باید از کجا شروع کرد؟

برای شروع به کار بازسازی ساختمان و ویلا سه گام وجود دارد که باید به ترتیب پیش رفت اقدامات فوق به شرح زیر می باشند:

 • اولین گام برای بازسازی یک ساختمان مشورت گرفتن از شرکت هاییست که در این حیطه فعالیت می کنند:

زمانی که شما به این شرکت ها مراجعه می کنید از شما می خواهند اطلاعات کاملی از ساختمان خود به آن ها بدهید و اصلاحاتی که قرار است انجام دهید را نیز بازگو کنید، از آن جایی که آن ها در این مسائل مهارت دارند می توانند تشخیص دهند که چنین پروسه ای را می توان برای ساختمان شما پیاده سازی کرد یا خیر، در برخی از موارد پیشنهاد متخصص این است که از بازسازی خودداری شود زیرا برای بازسازی منزل مسکونی و برخی از ساختمان ها که قدیمی هستند استاندارهای لازم حین ساخت برای آن رعایت نشده، علاوه بر هزینه بازسازی ساختمان که باید بپردازید ممکن است حتی خطرناک نیز باشد.

برای برآورد هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی ویلا می توانید به یک شرکت اکتفا نکرده و با چند شرکت در این باره صحبت کنید.

 • در مرحله بعد نوبت به تخریب قسمت های مورد نظر ساختمان است:

در این بخش شرکتی که با آن قرار داد عقد کرده اید کار خود را شروع می کنید، این کار با دقت هر چه تمام باید انجام شود زیرا ریسک آن بالاست، آمارها نشان می دهد در مرحله تخریب بیش از هر مرحله دیگر حوادث به وجود آمده است از همین رو می توان نتیجه گرفت که برای این کار نمی توان خود سرانه عمل کرد و حتما حضور یک مهندس الزامی است.برای مشاوره و بازسازی خانه خود با مهندسین دژار تماس بگیرید.

 • و در آخر نوبت به ساخت و بازسازی است:

در این قسمت فرد یا افرادی که مسئولیت این کار را بر عهده دارند بایستی بر اساس نیازهای مشتری عمل کند، نیازها و سلیقه ی هر مشتری با دیگری تفاوت دارد پس هزینه بازسازی ساختمان هر یک نیز طبیعتا با دیگری متفاوت خواهد بود.

نکته ی حائز اهمیت در خصوص هزینه بازسازی ساختمان و ویلا در سال 99 این است که بهتر است از دیوارهای پیش ساخته شده استفاده کرد زیرا دردسر کمتری دارند علاوه بر آن هزینه بازسازی ساختمان را نیز کاهش می دهند.

برآورد هزینه بازسازی قسمت های مختلف ساختمان !

برای برآورد هزینه ها می توان این 5 راه مرحله را انجام داد البته دقت داشته باشید که لازمه این کار تعیین بخش هایی است که باید بازسازی شوند. مراحل فوق به شرح زیر می باشند:

 • متراژهای هر بخش را مشخص کنید:

 به طور مثال اگر قرار است که کفپوش های یک قسمت یا تمام خانه را برای بازسازی داخلی عوض کنید بایستی ابعاد دقیق را به شرکت مربوطه گزارش کنید.

 • از اقداماتی که می خواهید انجام دهید لیستی تهیه کنید:

تهیه چک لیست در هر کاری لازم است زیرا ممکن است برخی از اقلام فراموش شوند و برای تهیه آن مجددا به اقدام کنید.

 • بر اساس نیاز، پول و سلیقه مصالح را انتخاب کنید:

برای هر قسمت از بازسازی ساختمان مصالح متفاوتی وجود دارد اما باید ابتدا نیاز را در نظر گرفت سپس بر اساس پولی که دارید مصالح را خریداری کنید. گاهی دیده شده که شخص بدون مشورت مصالحی را خریداری کرده که اصلا مناسب محیط نبوده است.

 • مصالح مورد نیاز را خریداری کنید:

پس از آن که نیازها مشخص شد می توانید با خاطری آسوده برای خرید اقدام کنید.

 • با چند شرکت بازسازی صحبت کنید:

در صنعت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان و ویلا هیچ گاه قیمت واحدی برای پیمانکاران یا خدماتی که در این حیطه انجام می شود مشخص نشده در نتیجه نوسان قیمت را شاهد خواهیم بود، برای خودداری از پرداخت هزینه های اضافی، شما می توانید با چند شرکت در این باره صحبت کنید علاوه بر بحث هزینه نمونه کار نیز بسیار مهم است این که شرکت فوق تا چه حد حرفه ای است را می توانید از نمونه کارهای آن ها مشاهده کنید.شما میتوانید برای ارائه بهترین و متناسب ترین قیمت با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی : بازسازی خانه کوچک

هزینه بازسازی ویلا

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان در سال 99

در این میان فاکتورهایی هستند که بر هزینه ی بازسازی ساختمان تاثیر مستقیم دارند از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه دستمزد پیمانکار:

هزینه هایی که پیمانکار دریافت می کند ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد مهارت و تجربه ی او در این قضیه بی تاثیر نیست البته این تفاوت قیمت به دلیل نبود تعرفه ی مشخص شده است.در نتیجه این موارد کاملا در هزینه بازسازی ساختمان اهمیت دارند.

 • هزینه ی بازسازی آشپزخانه:

مواردی که در بازسازی آشپزخانه روی هزینه ها تاثیر دارد شامل: تعویض کاشی و سرامیک، تخریب اپن، ساخت کابیت های ام دی اف، تعویض شیرآلات و… می باشد.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 • هزینه بازسازی سرویس های بهداشتی:

سرویس های بهداشتی نیز همانند آشپزخانه به تعویض شیرآلات، کاشی، لوله ها، نصب توالت فرنگی و… ممکن است احتیاج داشته باشد.

 • هزینه بازسازی داخلی منزل:

قسمت های داخلی منزل موارد زیادی را دربر می گیرد از جمله آن می توان به نصب پارکت و کفپوش، رنگ یا کاغذ دیواری، تغییر دیوارها، نصب کناف، باز سازی شومینه، نورپردازی و… اشاره کرد. البته تمام این موارد که گفته شد به طور کلی بود و مسلما هر ساختمان بر اساس نیازی که دارد باید بازسازی شود.

 • هزینه بازسازی نما:

مسئله ی مهم در طراحی نما و بازسازی نما مصالح به کار رفته شده و نوع نمایست که باید اجرا شود به طور مثال نمای رومی با سنگ گرانیت هزینه ای متفاوت از نمایی مدرن با سنگ تراورتن خواهد داشت.

از همراهی شما نهایت تشکر را داریم.