0 تا 100 طراحی و ساخت ویلا
06
مارس

طراحی و اجرا ویلا

هنگامی که صحبت از طراحی ویلا میشود قطعا باید به این موضوع توجه کنید که طراحی و اجرا ویلا ، موضوعی کاملا متفاوت نسبت به اجرا پروژه های ساختمانی داخل شهر ها میباشد چرا که پروژه های آپارتمانی هدف آن ساخت و فروش است .

موضوع داشتن یک ویلا مدرن و لوکس موضوعی کاملا متفاوت است که کارفرما باید نهایت توجه را در طراحی و اجرا ویلا داشته باشد تا در نهایت ایده ها ذهنی شما روی کاغذ پیاده شده و از ویلای خود احساس رضایت کامل را داشته باشید .

به همین دلیل است که کارفرما باید بداند طراحی و ساخت ویلا خود را به چه شرکت میسپارد . بدلیل تخصصی بودن طراحی ویلا ، قطعا باید به شرکتی با تجربه و متخصص بسپارید.

مهندسین دژار به عنوان شرکت متخصص در زمینه طراحی ویلا و اجرا ویلا ، با داشتن 10 سال سابقه در زمینه طراحی ویلا مدرن ، طراحی باغ ویلا ، اجرا و ساخت ویلا ، طراحی ویلا در زمین شیبدار و … هم در حوزه طراحی و هم در حوزه نظارت و اجرا در طی این سالها جزو انتخاب اول کارفرمایان بوده و با پروژه های اجرا شده خاص ؛ این اعتماد افزوده شده است.

طراحی ویلا مدرن در شمال

در ادامه تمامی نکات شروع طراحی و اجرا ویلا را برای شما بازگو میکنیم .

در شروع روند طراحی ویلا به چه نکاتی توجه کنیم؟

در شروع هر پروژه ای اصولی وجود دارد که باید در امر طراحی و اجرا رعایت شود . این اصول با توجه به کاربری پروژه تغییر میکند و اهمیت بعضی از این نکات نیز میتواند توسط کارفرما تعیین شود.

در امر طراحی و اجرا ویلا ، تیم طراحی دژار ابتدا جلسات مشاوره ای با کارفرما برگذار میکند و پس از کسب اطلاعات لازم و در میان گذاشتن خواسته ها و ایده های کارفرما با تیم طراحی برای پیاده شدن روی ویلا ، موضوعاتی برای شروع طراحی مطرح میشود .

در مرحله اول اهمیت بودجه برای ساخت ویلا مطرح میشود . چرا که طراحی بر اساس هزینه و بودجه کارفرما صورت میگیرد . در صورت عدم توجه به این موضوع ، کارفرما تحمیل به هزینه های فراتر از انتظار میشود و این موضوع باعث میشود روند ساخت ویلا به شدت کَند شده و حتی موجب نا تمام ماندن پروژه شود.

ویلا کلاسیک در حال ساخت

در مرحله بعدی سلیقه و ایده های ذهنی کارفرما اهمیت پیدا میکند . این موضوع کاملا جنبه سلیقه ای و زیبایی شناسی دارد .

بر طبق بودجه و سبک مورد نظر ، باید متریال مورد استفاده نیز تعیین شود.

تیم طراحی با توجه به خواسته های کارفرما ، پیشنهاداتی درباره سبک طراحی ویلا به شما میدهند که کارفرما میتواند طبق آنها تصمیم بگیرد .

معرفی 3 سبک معروف طراحی و اجرا ویلا

از سبک های معروف طراحی ویلا در ایران ، میتوان به طراحی ویلا مدرن اشاره داشت . سبک مدرن با دارا بودن ویژگی هایی از قبیل : اقتصادی بودن هزینه ساخت و طراحی ، تکنولوژی محور و بر طبق مُد جهانی و همچنین عدم قدیمی شدن این سبک اشاره داشت.

طراحی و اجرا ویلا به سبک مدرن
طراحی و اجرا ویلا به سبک مدرن

طراحی ویلا مینیمال سبک دیگری است که بسیار نزدیک به سبک مدرن ویلا است . از ویژگی های این سبک میتوان به سادگی بیش از اندازه در امر طراحی نما ویلا و همچنین دکوراسیون داخلی ویلا اشاره داشت. اجرا این نما کاملا اقتصادی بوده و میتوان جزو کم هزینه ترین سبک ویلا ها در امر ساخت ویلا نام بود.

طراحی و ساخت ویلا مینیمال
ویلا مینیمال

طراحی ویلا به سبک کلاسیک نیز سبکی کاملا متفاوت نسبت به 2 سبک بالا میباشد . این سبک که بنام سبک رومی نیز شناخته میشود دارای تقارن و نظم و منطق خاصی در طراحی میباشد . استفاده از این سبک به نوعی طراحی ویلا لوکس محسوب میشود . چرا که از اصلی ترین ویژگی های آن استفاده از سنگ های و متریال های گران قیمت و مرغوب مانند تراورتن و مرمر میباشد.

طراحی نقشه ویلا و اجرا آن با توجه به اهداف

در امر طراحی نقشه و پلان ویلا ، نظرات کارفرما هدف اول طراحی آن است . طراحی نقشه ویلا به نوعی اهداف زندگی در آن را مطرح میکند . سبک زندگی و علایق مورد نظر تاثیر بسزایی در امر طراحی پلان میگذارد .

در واقع طراحی ویلا شما باید آینه ای از تمامی ذهنیات و ایده های شما باشد تا در نهایت در ویلای خود احساس لذت و رفاه هرچه بیشتر داشته باشید.

ممکن است کارفرمایی علاقه به ورزش داشته باشد و به همین دلیل تیم طراحی ، در زیرزمین ویلا ، نقشه باشگاه خانگی تعریف کنند و کارفرمایی نیاز به اتاق کار برای پیگیری امور کاری خود داشته باشد که در نهایت همه ی این موارد قابل انجام است.

چرا طراحی محوطه ویلا مهم است؟

داشتن محوطه ای سرسبز از تفاوت اصلی ویلای شما با منزل شماست ! این رابطه جدا نشدنی انسان با طبیعت باعث آرامش بیشتر هرچه بیشتر شما و از بین رفتن خستگی و استرس طول هفته شما میشود .

به همین دلیل است که طراحی لنداسکیپ ویلا و محوطه سازی باغ ویلا به شدت موضوعی مهم برای ویلای شما میباشد .

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلا مدرن کوچک

طراحی و اجرا فضای سبز ویلا
محوطه سازی ویلا مدرن

داشتن چنین فضایی سبب افزایش روحیه هرچه بیشتر شما و خانواده شما میشود به همین دلیل اهمیت طراحی محوطه ویلا مدرن کمتر از فضای داخلی ویلا نمی باشد.

طراحی داخلی ویلا شامل چیست ؟

اتاق خواب مستر ، اتاق خواب مهمان ، سالن پذیرایی ، سالن gym ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی از مهم ترین بخش های در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا میباشد.

معمولا اتاق خواب مستر برای خصوصی بودن آن در ویلا دوبلکس و تریبلکس در آخرین طبقه طراحی میشود.

اتاق خواب مهمان نیز باید از اتاق های مجهزی باشد که باید در طراحی آن توجه کافی شود . معمولا در طبقه اول واقع میشود

طراحی داخلی آشپزخانه و سالن پذیرایی نیز با توجه به سبک طراحی ویلا قابل تغییر میباشد.

اصلی ترین فاکتور های طراحی و اجرا ویلا در بخش داخلی:

  • سبک طراحی
  • هارمونی رنگ های
  • تضاد های رنگ
  • نقاط کانونی طراحی داخلی
  • مبلمان مدرن
  • و …

چرا انتخاب تیم طراحی ویلا مهم است ؟

موضوع طراحی و اجرا ویلا از موارد تخصصی است که دارای ظرافت و سختی های خاص خود در امر طراحی و هم در امر ساخت میباشد. به همین دلیل گروه مهندسین دژار با تکیه به مهندسین مجرب و متخصص در امر ویلا ، تمامی خواسته های کارفرمایان محترم را در یک مجموعه گردآوری کرده است.

دژار از ابتدا قصد داشت الگوهای سنتی در امر طراحی ویلا را تغییر داده با استفاده از جدیدترین سبک ها و متریال ها در ساخت پیشتاز باشیم و همچنین با کاهش هزینه ، امر طراحی و اجرا ویلا بیش از پیش خاص کنیم.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با گروه مهندسین دژار با شماره تلفن 26412074-021 تماس حاصل کنید.

روند کامل ساخت ویلا
طراحی ویلا مدرن