ساخت ویلا چوبی
14
دسامبر

طراحی ویلای چوبی

امروزه طراحی ویلا مدرن یکی از پرطرفدارترین انواع طراحی های ساختمان  بوده و بیش تر از قبل مورد توجه قرار می گیرد، به همین دلیل لازم است، در رابطه با انواع آن اطلاعاتی به دست آورده و با ویژگی های خاص آن آشنا شویم. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های طراحی ویلای چوبی بپردازیم و در این باره بحث کنیم، با ما همراه باشید.

طراحی و ساخت ویلای چوبی

کسانی که قصد طراحی ویلا یا کلبه ی چوبی دارند، حتما با زیبایی های آن آشنا بوده و با ریزه کاری های این صنعت غریبه نیستند. شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که به خانه های چوبی بسیار علاقه داشته و زندگی در آن را دوست داشته باشید. بسیاری از افراد زندگی در یک ویلای چوبی را بسیار رویایی دانسته و آن را یکی از جذابت های خاص به حساب می آورند.

طراحی ویلا مدرن

آمار علاقه مندی به ساخت ویلای چوبی فقط مختص به کشور ایران نبوده و در آمریکا و اروپا هم بیش تر ساختمان ها چوبی هستند؛ مردم به ساخت منزل های شخصی خود از جنس چوب بسیار علاقه دارند و مورد استقبال قرار می گیرد. علت جذابیت ساخت ویلای چوبی این است، که دارای ویژگی های خاص بوده و مزایای فراوانی دارند. نکته جالب این می باشد، که در آمریکا یا کشورهای دیگر اکثر ساختمان های بسیار شیک و مدرن از چوب بوده یا این که نقش چوب در ساخت آن بیش تر از هر مصالح دیگری است.

به همین دلیل در سراسر دنیا شاهد طرفداران بی شمار سازه های چوبی و ساخت ویلای چوبی هستیم.

هزینه ی ساخت ویلای چوبی

زمانی که بحث هزینه ی ساخت ویلای چوبی می شود، اولین موردی که به ذهن بعضی ها می رسد، این است که نگهداری ویلاهای چوبی یا منزل های چوبی زیاد بوده و سرسام آور می باشد؛ در حالی که اصلا این گونه نبوده و این یک باور اشتباه است. لازم می دانیم بگوییم هزینه ساخت ویلای چوبی با دیگر مصالح رایج و معمولی فرقی نداشته و تقریبا یکسان می باشند.

با این خبر خوب دیگر شما می توانید بدون هیچ نگرانی برای ساخت ویلای چوبی اقدام کرده و زندگی رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

متراژ مورد نیاز برای طراحی ویلای چوبی

حال که دیگر از بابت هزینه های ساخت ویلای چوبی نگران نبوده و می دانیم به صرفه می باشد، لازم است متراژ مد نظر خود را انتخاب کرده و برای طراحی پلان آن اقدام کنیم. این که متراژ هر ویلا چقدر است و برای هر بخش چه مقدار فضا در نظر گرفته می شود، علاوه بر سلیقه ی شما به میزان هزینه ی اولیه ی شما هم بستگی دارد؛ پس طبق سلیقه و مقدار پول خود متراژی را تعیین کنید.

در این بخش لازم است بدانید برای خانه های چوبی حتی می توان متراژ چیزی حدود 12 متر را در نظر گرفت و اصلا به مساحت های بسیار بالا فکر نکنید. البته محدودیتی برای افزایش متراژ ویلا وجود نداشته و شما می توانید به هر اندازه آن را بزرگ یا کوچک کنید، اما ویلاهای چوبی به هر متراژی که باشند، از زیبایی آن ها کم نمی شود.

کشیدن طرح اولیه برای ساخت ویلای چوبی

بعد از این که متراژ ویلای مد نظر خود را با توجه به شرایط بیان شده انتخاب کردید، باید برای طراحی ویلا مدرن و ساخت ویلا اقدام کرده و نوع چیدمان را مشخص کنید. در این بخش شما می توانید طبق سلیقه ی خود از دیزاین های شیک و مدرن یا حتی سنتی استفاده کرده و دکوراسیون داخلی خود را به هر شکلی طراحی کنید.

ساخت ویلای چوبی چه مزایایی دارد؟

باتوجه به مطالب بیان شده شاید برای شما این سوال پیش بیاید، که ویلای ساخته شده از جنس چوب دارای چه مزایای بوده و به چه دلیل این قدر پرطرفدار است؟ برای پاسخ به این سوال می توان موارد زیر را نام ببریم:

  • امکان اجرای سقف های بسیار زیبا و جدید را به کمک خرپاهای غول پیکر در ساخت ویلای چوبی خواهیم داشت.
  • طراحی و ساخت پنجره و درب های ورودی بسیار زیبا با طرح های خاص و دلنشین
  • امکان داشتن تنوع چوبی در دکوراسیون داخلی و خارجی و زیباتر شدن فضای ویلا
  • امکان طراحی و ساخت آشپزخانه ای شیک و رویایی را برای ما به وجود می آورد.
  • قابلیت ساخت و لوسترهای چوبی و بسیار شیک
  • قابلیت ساخت دیوارهای چوبی و تخته های نورد شده بسیار شیک
  • امکان طراحی و ساخت تیرهای چوبی در بخش طراحی های داخلی یا خارجی
  • بهره گیری از دکوری های چوبی و خاص که زیبایی منحصر به فردی را به ویلای شما می بخشد.

جنس چوب های مورد استفاده در طراحی ویلا

بعد از طراحی ویلا مدرن چوبی باید در رابطه با جنس و نوع چوب های مصرفی در ساخت ویلا اطلاعاتی به دست آوریم و بدانیم باید از چه جنسی استفاده کنیم. لازم به ذکر است که رنگ چوب هم به نوع جنس آن بستگی داشته و اگر رنگ خاصی را مد نظر دارید، حتما به جنس چوب انتخابی خود دقت کنید. به طور مثال اگر رنگ مد نظر شما تیره می باشد، حتما از چوب های بلوط گردو استفاده کنید.

در صورتی هم که رنگ های روشن مد نظر شما است، می توانید از چوب های مانند ملچ، نراد و همچنین افرا استفاده کنید.

نکات مهم در ساخت ویلای چوبی

از ویژگی های مهم ساخت ویلای چوبی می توان به بهره گیری از پوشش ها و عایق های ضد آب، ضد UV، عایق نانو و…اشاره داشت. این موارد را می توان در نمای سازه به کار گرفت تا از بروز صدمات پیش رو جلوگیری کرده و باعث افزایش مقاومت آن سازه شد. نکته بسیار مهم دیگر این است، که لایه ی بیرونی ویلای چوبی می تواند از چوب پلاستیک، ترموود و همچنین فایبرسمنت باشد.

انتخاب موارد نام برده شده یا هر مورد دیگری بسته به نوع آب و هوای شما متفاوت است وهر یک از آن ها برای شرایطی خاصی مناسب می باشد. در نهایت به جنس چوب دقت بالایی داشته و برای هر شرایطی و هر بخش از ویلا جنس مناسب آن را انتخاب کنید. از این نوع متریال میتوانید برای ساخت ویلا در شمال در مناطق جنگلی آن استفاده نمایید.

برای طراحی و ساخت ویلا خود با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما