طراحی دکوراسیون داخلی مدرن
12
مارس

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن ، طرح های خاص و انتخاب رنگ

سبک مدرن از پرطرفدار ترین طراحی های دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود و در چند دهه اخیر مورد توجه بسیاری از علاقمندان به طراحی داخلی اصولی منزل قرار گرفته است. در دکوراسیون داخلی خانه مدرن همه موارد از چیدمان وسایل و انتخاب رنگ گرفته تا انتخاب وسایل دکوراتیو باید با اصول مدرنیته انتخاب شوند. برای مثال هر رنگی برای یک محیط مناسب است و باید طبق روانشناسی رنگ ها وسایل را انتخاب کرد و آن ها را در جای مناسب قرار داد. در ادامه شما عزیزان را بیشتر با دکوراسیون داخلی منزل مدرن آشنا خواهیم کرد.

 مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر

ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی خانه

  • از بکارگیری وسایل اضافی در دکوراسیون خانه اجتناب کنید.

در دکوراسیون مدرن باید وسایل به اندازه باشد به این معنی که اگر تعداد وسایل بیش از اندازه معمول باشد جلوه زیبایی نخواهد داشت و حس آشفتگی به افراد منتقل می کند. باید باتوجه به فضا منزل خود تعداد مبل ها را انتخاب کنید. اگر تعداد مبل بیشتر از حد معمول باشد فضا زیادی را اشغال کرده و محیط زیبایی اش را از دست می دهد و برعکس در خانه های بزرگ تر بهتر است از مبلمان بیشتری استفاده شود چرا که تعداد کم مبل در این منازل از جذابیت منزل کم خواهد کرد و زیبایی فضا را می گیرد.

  • در انتخاب رنگ دقت داشته باشید.

در دکوراسیون داخلی خانه مدرن باید از رنگ های کمی استفاده شود و این موضوع برخلاف خانه های سنتی است. وقتی وارد یک منزل با دکوراسیون سنتی می شویم شاهد رنگ های زیادی در طراحی خانه هستیم ولی در خانه های مدرن شاهد این رنگ های فراوان نخواهیم بود. در دکوراسیون منزل مدرن از رنگ های کم و ساده ای استفاده می شود و برای رنگ دکوراسیون از تک رنگ بودن بهره می برند و همچنین رنگ ها بایکدیگر مختلط نخواهند شد. رنگ هایی مانند نقره ای، سفید، استیل، طلایی و … در طراحی دکوراسیون مدرن به کار رفته و جلوه بسیار شیک و جذابی به خانه می بخشد.

قوانین مدرنیته جدید در دکوراسیون داخلی

منظور از قوانین مدرنیته این است که باید توجه کنید که هر وسیله ای را در کدام قسمت منزل قرار دهیم تا تناسب بیشتری با دیگر وسایل داشته باشد. البته این کار کمی تخصصی است و بیشتر افرادی که در این زمینه تحصیل کرده اند می توانند به شما کمک کنند. برخی از افراد با تقلید از عکس های موجود در شبکه های مجازی اقدام به مدرنیته شدن منزل خود می کنند که معمولا این روند اصولی انجام نمی شود. بهتر است بدانید که بسیاری از این منازل طبق اصل مدرنیته طراحی نشده اند و قوانین این سبک به طور صحیح در آن ها اجرا نشده است.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی و هارمونی رنگ

دکوراسیون داخلی مدرن

رنگ ها در زیباترین دکوراسیون داخلی مدرن

  • رنگ مشکی

رنگ مشکی جز جذاب ترین رنگ ها می باشد و در دکوراسیون داخلی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است این رنگ به همراه رنگ دیگری برای مثال رنگ طلایی در یک تابلو به کار برده شود یا در مبلمان از رنگ مشکی و سفید در کنار هم استفاده شود. بیشتر افراد تصور می کنند این رنگ یک رنگ ناراحت کننده با تاثیرگذاری بد است و حس بدی منتقل می کند. این تصور درست نیست چرا که استفاده از رنگ مشکی فقط به صورت تک رنگ توصیه نمی شود ولی اگر به همراه رنگ دیگری به کار برده شود جذابیت بسیاری به محیط خانه شما خواهد بخشید.

در زیر تصاویر دکوراسیون داخلی خانه مدرن با رنگ مشکی قرار داده شده است.

  • رنگ سفید

رنگ سفید که در بیشتر خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد سابقه طولانی داشته و از گذشته های دور تا به امروز در طراحی دکوراسیون مدرن به کار رفته است. این رنگ جز رنگ هایی است که می توانید در تمام قسمت های منزل آن را به کار برده و حتی می توانید بیشتر وسایل خود را به رنگ سفید سفارش دهید.

در بخش زیر می توانید نماهایی از دکوراسیون داخلی منزل با رنگ سفید را ملاحظه بفرمایید.

دکوراسیون داخلی خانه سفید
  • رنگ نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگ های محبوب است که در بیشتر دکوراسیون داخلی خانه مدرن به کار برده می شود. این رنگ جذابیت بسیاری به نما منزل می بخشد و شما عزیزان می توانید از وسایل تزییناتی نقره ای رنگ در خانه خود استفاده کنید تا جلوه بیشتری به محیط داده شود. این رنگ بی نظیر در تمام قسمت های منزل از پذیرایی گرفته تا آشپزخانه قابل استفاده می باشد. حتی می توانید در پرده ها از رنگ نقره ای استفاده کنید و با این کار هماهنگی بیشتری بین وسایل خانه به وجود آورید.

در بخش زیر تصاویری از دکوراسیون داخلی مدرن با رنگ نقره ای قرار داده شده است.

  • رنگ طلایی

رنگ طلایی درخشش خیره کننده و بسیار جذابی دارد. این رنگ طرفداران بسیاری داشته و افراد زیادی به استفاده از این رنگ در ترکیب وسایل خود علاقه دارند. رنگ طلایی از رنگ های لوکس و شیک محسوب می شود و اگر به داشتن منزل لاکچری علاقه دارید این رنگ انتخاب عالی برای دکوراسیون خانه شما می باشد.

در زیر می توانید نماهایی از دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ طلایی را مشاهده بفرمایید.

سخن پایانی اینکه به دلیل گذراندن زمان های بسیار در خانه باید به طراحی آن توجه ویژه ای داشت و طراحی لذت بخشی برای آن در نظر گرفت. دکوراسیون داخلی خانه مدرن یکی از هوشمندانه ترین و جذاب ترین طراحی های دکوراسیون می باشد به طوری که بیشتر جوانان به این سبک علاقه داشته و آن را در طراحی خانه خود پیاده می کنند.

برای انجام اصولی سبک مدرن و خاص شدن خانه خود می توانید از کارشناس بخش طراحی دکوراسیون خانه مشورت گرفته و از نظرات آن بهره ببرید. قطعا طراح دکوراسیون خانه از مدرنیته اصولی اطلاع داشته و آن را با بهترین شیوه و همچنین زیباترین وسایل در خانه شما اعمال می کند.

ممنون از توجه شما عزیزان امیدوارم مطالبی که گفته شد مورد پسند شما قرار گرفته باشد.