دکوراسیون داخلی اتاق خواب
07
ژانویه

طراحی داخلی اتاق خواب

در این مقاله قصد داریم مطالبی را در رابطه با موضوع طراحی داخلی اتاق خواب ارائه دهیم. در ابتدا باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که اتاق خواب و دکوراسیون آن نقش بسیار مهمی در منزل ایفا می کند. هنگامی که بعد از یک روز خسته کننده به خانه برمیگردیم، فضای اتاق خواب می تواند کمک بزرگی برای به آرامش رسیدن ما باشد. پس اگر در رابطه با موضوع دکوراسیون داخلی اتاق خواب کنجکاو شده اید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 برای طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا/منزل خود با تیم ما تماس بگیرید. 

تماس با ما

نکته های مهم برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب

در این قسمت قصد داریم عواملی را بیان کنیم که با توجه به آن می توانید فضای اتاق خواب خود را زیباتر و دلنشین تر کنید.

 • مبل های اضافی را از اتاق خواب خارج کنید: اکسسوری ها و مبل های اضافی در یک اتاق خواب سبب می شود فرد حس بی نظمی و شلخته بودن داشته باشد. زمان نصب هر گونه تابلو یا قرار دادن هر مبلی دقت داشته باشید که واقعا استفاده از آن ضروری باشد، البته در طراحی داخلی مدرن سعی بر این می شود که از وسیله های ساده استفاده کرد.
 • به ابعاد مبل های استفاده شده در اتاق خواب دقت کنید: بعد از ان که مبل های اضافی را حذف کردید نکته مهمی که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب  باید به آن توجه داشته باشید، این است که مبل انتخاب شما ابعادی متناسب با فضای اتاق خواب داشته باشد. مبل استفاده شده در اتاق خواب اگر بزرگ باشد فضای زیادی را اشتغال می کند و اگر کوچک باشد زیبایی خاصی نخواهد داشت.
 • در نظر گرفتن یک نقطه کانونی: نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی به این معنی نقطه ای است که جذب توجه کند. در دکوراسیون تاق خواب نباید بیش از یک نقطه کانونی در نظر بگیرید، زیرا سبب بهم ریختگی فضا می شود.
دکوراسیون داخلی
 • آینه را در اتاق خواب فراموش نکنید: اگر در اتاق خواب شما پنجره یا فضای زیبایی وجود دارد یک آینه علاوه بر این که نور فضا را بیشتر می کند، کمک می کند فضای روبه هم دو بار دیده شود و این نکته مهمی در طراحی منزل به ویژه در سبک طراحی داخلی مدرن است.
 • انتخاب رنگی مناسب با فضا: اتاق خواب محلی است که باید آرامش بخش باشد. برای انتخاب رنگ آرامش بخش باید در رابطه با روانشناسی رنگ ها هم اطلاع داشته باشید تا بتوانید تصمیمی درست بگیرید، اما توجه داشته باشید که رنگ سفید نباید انتخاب همیشگی شما باشد.
 • انتخاب پرده ای مناسب: نکته دیگری که در طراحی داخلی اتاق خواب باید به آن توجه داشته باشید، پرده ها هستند. پرده ها فقط برای جلوگیری از نفوذ نور نیستند، آن ها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی بر عهده دارند، پرده ها را جدی بگیرید و متناسب با نوع و رنگ دکوراسیون خود یکی را انتخاب کنید.
 • توجه به تاثیر فرش و قالیچه: یکی از مهم ترین اجزای طراحی داخلی یک اتاق خواب فرش یا قالیچه ای است که برای آن در نظر می گیریم. فرش علاوه بر این که تاثیرات فراوانی بر زیبایی فضا دارد سبب حس آرامش هم خواهد شد. برای متوجه شدن این حس آرامش کافی است این دو مورد را با یکدیگر مقایسه کنید، ترجیح شما این است که زمانی از خواب بیدار می شوید و از تخت پائین می آیید پای خود را بر روی فرشی گرم و نرم بگذارید یا به جای آن کاشی یا سرامیکی سرد را احساس کنید؟ جواب واضح است! پس برای فرش اهمیت بالایی قائل باشید.
 • تاثیرات سقف در زیبایی اتاق خواب را جدی بگیرید: سقف ها یکی از مهم ترین اجزاء اتاق خواب به حساب می آیند که نقش مهمی هم در طراحی داخلی اتاق خواب خواهد داشت، اگه فضای اتاق شما کوچک است، رنگ سقف را روشن در نظر بگیرید تا فضا را بزرگ تر نشان دهد.
 • از تاثیرات کف اتاق خواب غافل نشوید: ما ایرانی ها معمولا عادت داریم فضای اتاق خواب را به طور کامل با فرش یا موکت می پوشانیم، اما گاهی بهتر است که از قالیچه های کوچکی استفاده کنیم و اجازه دهید که زیبایی کف پوش هم نمایان شود. البته واضح است که در چنین حالی باید از زیبایی کف پوش اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم تنها به یک قالیچه کوچک اکتفا کنیم.
 • تخت را در محل مناسبی قرار دهید: قرار دادن تخت در محل مناسب یکی از مهم ترین و حساس ترین نکات در طراحی داخلی اتاق خواب به حساب می آید. معمولا تخت ها فضای زیادی را اشغال می کنند، پس باید آن را در محلی قرار دهید که این اشتغال فضا دردسری را ایجاد نکند. عده بسیاری ترجیح می دهند تخت خواب خود را در گوشه اتاق قرار دهند، اگر کمدها و کشوهای شما فضای مناسبی داشته باشند این انتخاب هوشمندانه خواهد بود، در غیر این صورت باید فکر دیگری کنید.
 • چیدمان کلی مبل ها، تخت و کمدها: مطلب مهم که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید به آن توجه کرد این است که وسائل ذکر شده را به صورتی بچینید که رفت و آمد در اتاق خواب به آسانی امکان پذیر باشد. مرتب و منظم چیده شدن وسائل یک اتاق خواب هم به زیبایی آن کمک می کند و هم سبب می شود که در رفت و آمد یا برداشتن وسیله ای خاص مشکلی نداشته باشید.
 • انتخاب کاغذ دیواری های متفاوت: در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب رنگ ها نقش مهمی دارند. لازم به ذکر است گاهی برای تنوع در طراحی اتاق خواب می توانید از کاغذ رنگی های فانتزی و زیبا استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که طرح انتخاب شده با دیگر وسائل اتاق خواب متناسب باشد و البته سبب شلوغ شدن فضا نشود.
 • نوع دکوراسیون خود را انتخاب کنید: یکی از مهم ترین نکات در دکوراسیون داخلی اتاق خواب این است که در ابتدا نوع دکوراسیون خود را مشخص کنید. منظور از نوع دکوراسیون این است که قصد دارید اتاق خواب خود را به سبک مدرن، کلاسیک، سنتی یا سلطنتی بچینید. طبیعتا در یک از این سبک ها قاعده ای خاص دارند.
bedroom design

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت دکوراسیون داخلی چه نکات ویژه و مهمی دارد.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.