ساخت ویلا در باغ
15
مارس

برای ساخت ویلا در باغ این تمهیدات را در نظر بگیرید!

بیشتر افرادی که دارای باغ هستند تمایل به ساخت ویلا در باغ دارند برای اینکه اوقات فراغت و همچنین زمانی که به استراحت نیاز دارند را به ویلا رفته و لحظات خوب و آسایش بخشی را در آنجا بگذرانند. در ادامه اطلاعاتی درباره نیاز یا عدم نیاز به وجود ویلا در باغ، انواع ویلاهای مناسب برای باغ و همینطور هزینه ساخت ویلا درون باغ ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

ویلا باغ 1000 متری

دلایل ساخت ویلا در باغ چیست؟

 • یکی از دلایلی که باعث نیاز شدید به ویلا در باغ و طراحی ویلا شده است جو ناپایدار حاکم بر کشور ما می باشد که در فصل های مختلف شاهد باراش باران هستیم. وجود ویلا باعث می شود بدون دغدغه به آنجا رفته و لحظات لذت بخشی را به همراه خانواده خود داشته باشید.
 • دلیل دیگری که نشان دهنده نیاز به ویلا در باغ است سنین مختلف در خانواده می باشد. کودکان و افراد مسن خیلی زود خسته می شوند و نیاز به استراحت دارند. اگر در باغ یک ویلا مناسب ساخته شود دیگر نگران اعضا خانواده نخواهید بود و در نهایت آسایش خیال بیشتری خواهید داشت.
 • دلیل دیگر نیاز به ویلا، راحتی بیشتر است و شما کارهای شخصی خود را آسان تر می توانید در ویلا شخصی خود انجام دهید و در واقع یک محیط امن برای شما محسوب می شود.

مقاله پیشنهادی : طراحی باغ ویلا 1000 متری

طراحی فضای سبز ویلا

سبک های طراحی و ساخت ویلا در باغ

بهتر است سبک ویلا با توجه به اندازه باغ در نظر گرفته شود. البته این امکان وجود دارد که از سبک دلخواه شما با در نظر گرفتن مساحت باغ استفاده کرد. موضوعی که برای طراحان همیشه اهمیت داشته احترام به سلیقه مالک باغ است.

در زیر انواع طراحی ویلا در باغ آورده شده است:

 • طراحی ویلا مدرن در باغ

ساخت ویلا مدرن در درون باغ طرفداران بسیاری دارد. این سبک از سبک های اصولی و ایمن محسوب می شود و برای باغ گزینه مناسبی است.

ویلا مدرن در باغ
 • طراحی ویلا لوکس در باغ

سبک لوکس برای اشخاصی که به بناهای لوکس و شیک علاقه زیادی دارند بسیار مناسب است. می توانید نماهای شیک را برای محیط داخلی و خارجی ویلا به کار ببرید تا به محیط پیرامون باغ زیبایی بی نظیری ببخشد.

 • طراحی ویلا کلاسیک در باغ

سبک کلاسیک یکی از سبک های قدیمی است که همیشه طرفداران خود را داشته و از گذشته تا به امروز ویلا باغ های زیادی به این سبک ساخته شده اند.

پلان ویلا باغ

نکات بسیار مهم در طراحی و ساخت ویلا مدرن در باغ

 • ویلاهایی که در مکان های دور از شهر یا باغ هستند را باید به صورت فضاهای آزاد ساخت به این معنی که باید کاملا نورگیر باشند و از داخل ویلا بتوان مناظر بیرون از آن را به راحتی تماشا کرد.
 • نکته مهم بعدی که باید به آن توجه داشته باشید بحث امنیت ویلا است به خصوص زمانی که در آنجا اقامت ندارید. راه های فراوانی برای افزایش امنیت ویلا در باغ وجود دارد که عبارتند از نصب دوربین های امنیتی، استفاده از سگ های نگهبان، بکارگیری درب هایی با امنیت فوق العاده بالا و همچنین استفاده از سیستم هوشمند مخصوص حریق و … برای ارتقا سطح ایمنی ویلا بسیار مهم هستند.

نکات طراحی ویلا در باغ

 • برای زیباسازی ویلا و پیرامون آن ایده های نابی در نظر بگیرید. یکی از بهترین کارها جهت زیباسازی و دل انگیز شدن محیط، ایجاد فضاهای سبز فراوان و همچنین کاشت گل های زیبا در نزدیکی ویلا می باشد.
 • ساخت ویلا در باغ به منظور فرار از زندگی پر مشغله و همچنین گذراندن اوقات عالی و متنوع در کنار خانواده است بنابراین بازی های سرگرم کننده ای درون ویلا تعبیه کنید یا با ایجاد یک فضای زیبا برای کودکان لحظات نابی برای آن ها به وجود آورید.
 • یکی از نکات بسیار مهم که باید آن را رعایت کنید بحث تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است. یکی از اهداف ایجاد ویلا در باغ این است که در هر زمانی امکان رفتن به باغ مهیا شود به همین منظور باید سیستم های گرمایشی و سرمایشی درجه یک در ویلا ایجاد شود تا با مشکلی مواجه نشوید.

نکات انتخاب تیم ساخت ویلا مدرن در باغ

 • در ساخت ویلا برای باغ از معماران حرفه ای استفاده کنید چرا که معماران اجازه به هدر رفتن هیچ فضایی را نمی دهند و مکانی از آن پرت نخواهد شد. اگر معمار کاربلد باشد کوچک ترین ویلا را به نحوی طراحی می کند که فضای آن جذاب شده و بزرگ تر از حد خود نشان داده شود.
 • نکته اساسی دیگر مربوط به ظاهر ویلا است. باید از سلیقه مالک باغ در ساخت ویلا استفاده شود تا احساس بهتری از حضور در ویلا کسب نماید.
 • در باغ معمولا نورپردازی کمتری در نظر گرفته می شود به همین علت باید برای نورپردازی در محیط بیرون و داخل ویلا تمهیدات عالی در نظر گرفته شود.
 • مسیر وارد شدن به ویلا باید هموار باشد به طوری که افراد برای داخل شدن به ویلا به کوچکترین دردسری نیفتند.
 • بهتر است در بیرون از ویلا چندین صندلی مهیا شود تا در صورت تمایل زمانی را در بیرون از ویلا و نزدیک به آن بگذرانند.
 • نکته مهم دیگری که بسیاری از افراد از آن غافل می شوند موضوع پارکینگ ویلا در باغ است. باید برای پارک ماشین ها محل مناسب و امنی در نظر گرفته شود.
موارد تاثیرگذار در هزینه ساخت ویلا

هزینه طراحی و ساخت ویلا و ویلا سازی چقدر است؟

نمی توان قیمت مشخصی برای ساخت ویلا در باغ تعیین کرد. این قیمت تا حد زیادی به  انتخاب های شما بستگی دارد. برای در نمونه طراحی ویلا ، سبک ویلا در قیمت تمام شده آن تاثیر دارد. طراحی ویلاهای لوکس معمولا هزینه بیشتری در مقایسه با طراحی های مدرن و کلاسیک نیاز دارند. متراژ ویلا یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر قیمت ویلا است و همچنین متریال به کار رفته در ساخت ویلا بر قیمت آن تاثیر دارد.

همانطور که اشاره شد ساخت ویلا در باغ مزایا زیادی دارد و به شدت پیشنهاد می شود و اینکه یک سرمایه عالی برای شما خواهد بود و هیچ ضرری در ساخت آن نخواهید کرد.

مقاله پیشنهادی : طراحی باغ ویلا