دکوراسیون داخلی سبک مدرن ایتالیایی ایرانی
16
مه

دکوراسیون داخلی مدرن به سبک ایتالیایی در ایران

مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما مورد بررسی قرار دهیم، راجع به دکوراسیون داخلی مدرن است. پیشنهاد می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید.

در دنیای امروز بسیاری از موضوعات در زندگی ها پر رنگ تر شده اند، مباحثی که به مهندسی منزل مربوط می شوند مثل طراحی نما، طراحی دکوراسیون داخلی و… اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند به طوری که حتی برای خانه هایی با متراژ های کم نیز رعایت چنین مواردی به یک الزام تبدیل شده است. در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون که یک کلمه ی فرانسوی است در لغت به معنای فّن و تخصص، رشته آموزشی آذین، آذین بندی و آراستن می باشد اما در معماری طور دیگری معنا می شود. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی به هماهنگ کردن و ایجاد هارمونی در رنگ ها، وسایل منزل، اکسسوری ها و… تلقی می شود. دکوراسیون داخلی را می توان مانند یک هنر در نظر گرفت که سبک های متعددی دارد که یکی از آن ها دکوراسیون داخلی مدرن است، هر یک از این سبک ها از اصول خاصی پیروی می کنند که در طول زمان و در دوره های مختلف عناصری به آن ها اضافه یا از آن ها کم شده است.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی کارایی نیز داشته باشد، یک طراح خوب باید بداند که مشتری چه نیازهایی دارد سپس با در نظر گرفتن این نیازها به طراحی دکوراسیون داخلی که تمام اصول در آن رعایت شده است بپردازد.

دکوراسیون داخلی مدرن به چه نوع دکوراسیونی گفته می شود؟

مدرن یا Modern در زبان فارسی به معنای تازه و جدید معنا شده است بر همین اساس می توان نقش آن را در دکوراسین داخلی منزل فهمید. در دنیای امروز هر آن چه که در زمینه ی خود در دنیای مد وارد شود را مدرن می گویند.

در دکوراسیون داخلی منزل واژه ی مدرن به هر نوع ابزار یا وسیله ای که از اختراع آن مدت زیادی نمی گذرد و می توان آن را برای منزل به کار برد گفته می شود. در دکوراسیون داخلی مدرن ایتالیایی تمامی اشیا و وسایلی که به کار برده می شود دارای خطوط راست و یکدستی می باشند علاوه بر این موضوع چیزی که در دکوراسیون داخلی مشهود است، به کار بردن رنگ های روشن، طرح های ساده، پارچه های خلوت می باشد. به طور کلی در طراحی دکوراسیون مدرن همه چیز ساده است حتی اکسسوری هایی که در محیط خانه به کار برده می شود.

عناصر مهم در دکوراسیون داخلی مدرن شامل چه مواردی می باشد؟

در هر سبک از دکوراسیون منزل بخش خاصی از عناصر مد نظر است اما در دکوراسیون داخلی مدرن تقریبا تمام عناصر نقش مهم و برجسته ای دارند. در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

  • نقش دیوارها در دکوراسیون داخلی مدرن خانه:

دیوارها در فضای خانه یکی از مهم ترین عناصری هستند که بسیار به چشم می آیند، در سبک دکوراسیون مدرن دیوارها باید به رنگ روشن مثل سفید یا شیری باشند تا فضای خانه روشن باشد. لازم به ذکر است که در این سبک از دکوراسیو بهتر است که از کاغذ دیواری استفاده نشود.

  • نقش پنجره ها در دکوراسیون داخلی مدرن خانه :

پنجره هایی که برای سبک مردن طراحی می شود در ابعاد بزرگ است تا نور بیشتری در محیط وجود داشته باشد. در صورتی که برای پنجره ها از پرده استفاده می شود جنس پرده باید از کتان ابریشمی یا کرکره های نازک باشد. با این توضیح حالا باید اهمیت نور و روشنایی را در سبک دکوراسیون مدرن فهمیده باشید.

  • نقش کف در دکوراسیون داخلی مدرن آپارتمان:

طراحی کف خانه های به سبک مدرن باید یکپارچه باشد، برای این منظور دو راهکار وجود دارد، یا این که از فرش برای کف استفاده کنید تا فضای بیشتری را بپوشاند و یا این که از سنگ برای پوشش کف استفاده و سپس یک قالیچه ساده در محیط به کار ببرید.

  • نقش وسایل منزل در دکوراسیون داخلی مدرن آپارتمان:

اگر با سایر سبک ها آشنایی داشته باشید، حتما این موضوع را می دانید که از چه نوع وسایلی با چه جنسی برای محیط منزل استفاده می کنند. به طور مثال در سبک دکوراسیون روستیک از وسایل چوبی استفاده می شود. در سبک دکوراسیون مدرن چوب یا چرم جایی ندارد. در صورتی که دوست دارید از گل و گیاه برای این سبک استفاده کنید توجه داشته باشید که تعداد آن یک یا دو عدد بیشتر نباشد. اکسسوری ها نیز به تعداد کم و محدود در این سبک کاربرد دارند.

چگونه می توان به دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی دست پیدا کرد؟

برای این که بتوان خانه ای با سبک مدرن داشت لازم است تا به یکسری نکات توجه کرد از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سادگی باید در محیط حاکم باشد:

اگر می خواهید منزل خود را به سبک مدرن تغییر دهید باید بدانید که این سبک دوستدار سادگی است، پس از هرگونه تجمل و شلوغی در محیط منزل خود دوری کنید. زمانی که برای خرید وسایل اقدام می کنید، ساده ترین آن ها که رنگ روشنی دارد را انتخاب کنید.

  • تنها از وسایل ضروری را به کار ببرید:

از خرید وسایلی که کاربرد خاصی در منزل شما ندارند خودداری کنید، زیرا در سبک مدرن تنها وسایلی جای خواهند داشت که کارایی داشته باشند. به طور مثال اگر می خواهید برای دیوار از تابلو استفاده کنید نیازی نیست در بیشتر دیوارها تابلویی نصب کنید.

  • فلزات درخشان برای این سبک را فراموش نکنید:

از دیگر مواردی که می توان در محیط خانه استفاده کرد تا فضا به سبک دکوراسیون نزدیک شود، به کار بردن فلزات درخشان است. از جمله فلزاتی که بیشتر به کار برده می شوند می توان کروم و استینلس استیل را نام برد.

  • یک شی را در مرکز خانه قرار دهید:

می توانید برای جلوه بخشیدن به سبک مدرن از یک دکور و یا حتی مبلمان در مرکز خانه استفاده کنید، می توانید از یک رنگ خنثی در کنار رنگ های شاد جلوه ی بصری خاصی را در محیط به وجود می آورد.

از همراهی شما سپاسگذاریم، امیدواریم مطالب فوق رضایت مند بوده باشد.