بازسازی ویلا به سبک مدرن
27
مارس

درباره بازسازی ویلا بدانید

بازسازی ویلا نیز همانند بازسازی دیگر بناها نیازمند تخصص و رعایت اصول خاص خود است . در واقع بازسازی ویلا ، با هزینه بسیار کمتر از ساخت ، ویلایی نو و مدرن خواهید داشت.در هر صورت هر بنایی دارای عمر مفیدی میباشد و معمولا با توجه به شرایط آب و هوایی و وضعیت رطوبت منطقه پس از مدتی نیازمند تعمیرات و نوسازی ویلا میباشند.پس بازسازی ویلا دیر یا زود باید انجام شود پس باید شرکت تخصصی در زمینه طراحی و اجرا ویلا به خوبی بشناسید تا در مواقع نیاز تنها با یک تماس کار طراحی و بازسازی ویلا شما آغاز شود.

در ادامه میخواهیم تجربیات خودمان و 5 نکته اساسی هنگام شروع پروژه ویلاهای فرسوده صحبت کنیم.

آیا بازسازی ویلا و نوسازی ویلا تفاوت دارند ؟

پاسخ به این  سوال “بله” میباشد . شاید این دو عبارت در اکثر مقالات بدون تفاوت خاصی مورد استفاده قرار بگیرند اما این دوکلمه تفاوت اساسی در بحث معانی و حقوقی دارند .

به عنوان مثال ، برخی وسایل داخلی ویلا ، سیستم های لوله کشی ، کابینت ها و … میتوانند با توجه به رطوبت بالا زودتر از بقیه پوسیده و تخریب شوند ، در این حالت میتوانید با هزینه کم ، بازسازی ویلا خود را آغاز کنید.

در واقع هنگامی که صحبت از بازسازی ویلا به میان می آید منظور بازسازی قسمتی از پلان ویلا میباشد.

بازسازی داخلی سالن ویلا

اما نوسازی ویلا بحث کاملا متفاوتی میباشد چرا که هنگامی که صحبت از نوسازی ویلا میشود منظور تخریب ، تعویض میباشد . در واقع بدلیل فرسودگی سیستم های اصلی لوله کشی و فرسوده شدن بافت ویلا ، ویلا نیاز به نوسازی پیدا میکند که در این حالت ممکن است طبق نیاز کارفرما ، طراحی ویلا مدرن بصورت کامل صورت بگیرد و ویلا با پلانی جدید طراحی و ساخته شود.

در نوسازی میتوان فونداسیون و اسکلت را بطور کامل عوض کرد و در نهایت ویلایی کاملا متفاوت و مدرن خواهید داشت.

شما در نوسازی ویلا نیازمند شرکت تخصصی طراحی ویلا هستید تا از صفر تا صد بازسازی ساختمان شما را یاری کنند.

نوسازی ویلا به سبک مدرن لوکس

دلایل بازسازی ویلا چیست ؟

قدمت (سن) بنا ویلا یک قاعده کلی است که میتوان در مورد شروع پروژه ویلایی در نظر گرفت .در واقع عمر مفید سازه ویلا با فونداسیون های مختلف در بالاترین حالت 30 سال میباشد . در واقع اگر فونداسیون و تمامی سیستم های لوله کشی و … از مواد مرغوب نیز استفاده شده باشد پس از این مدت دچار فرسودگی شدید شده و خسارت به بار می آورند.

اما اگر بخواهیم دقیق تر به موضوع بازسازی ویلا نگاه کنیم دلایل دیگر نیز برای بازسازی و نوسازی ویلا شما وجود دارد که این مورد تنها بسته به نیاز و سلیقه کارفرما میباشد . در ادامه برخی از این دلایل برای شما بازگو میکنیم :

  1. نیاز به ویلایی پیشرفته و هوشمند
  2. نیاز به طراحی بر اساس سبک جهانی و طراحی ویلا مدرن
  3. افزایش تعداد اعضا خانواده
  4. تغییر کاربری برخی فضاهای پلان ویلا
  5. نیاز به سالن های ورزش و …

این موارد تنها برخی از دلایل بازسازی ویلا و نوسازی ویلا در شرایط کنونی میباشند.

در حال حاضر چه بخش های از ویلا شما باید بازسازی شود؟

هنگامی که نوسازی و بازسازی ویلا را شروع میکنید باید بدانید چه بخش هایی نیازمند بازسازی هستند ، در صورتی که بدون مشاوره با شرکت بازسازی ساختمان ، کار را شروع کنید در نهایت با صرف هزینه های بالا بازسازی ناقصی صورت میگیرد و میتواند پس از چند ماه ضرر های زیادی به شما وارد کند !

قبل و بعد نوسازی ویلا مدرن

در واقع در بازسازی ویلا همه ی بخش های ویلا از جمله نما و داخلی ویلا مورد بازسازی قرار میگیرد اما حد این بازسازی را میزان فرسودگی بخش های مختلف و نیازهای کارفرما تعیین میکند.به عنوان مثال ویلایی تنها بدلیل خراب شدن بافت دیوار نیاز به رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری دارد و یا ویلایی سرویس بهداشتی آن قدیمی شده و نشتی دارد که در این حالت سرویس بهداشتی به صورت کامل تعویض میگیرد .

در ویلاهایی که نوسازی نیاز دارند نیز این موضوع مطرح است . به عنوان مثال نوسازی ویلا شامل طراحی ویلا دوبلکس (اضافه کردن طبقه ای جدید) و یا ساخت روف گاردن یا استخر در محوطه ویلا می باشد.

مجوز های مورد نیاز برای شروع پروژه بازسازی

پیش از شروع بازسازی خانه ویلایی قدیمی حتما باید جهت کسب مجوزهای لازم بر اساس پروژه از شهرداری مربوطه اقدامات لازم را به عمل آورید . ضوابط هر شهرستان متفاوت بوده و باید براساس ضوابط آن بخش و منطقه اقدام به کسب مجوز نمایید . پس از مراجعه به شهرداری و طی بازدید هایی که کارشناسان شهرداری و آتش نشانی از ملک شما به عمل می آورند در صورت فراهم بودن شرایط ، مجوز های لازم بازسازی شما صادر خواهد شد.

به این موضوع باید توجه کنید در صورتی که ویلا شما در شهرک ویلایی واقع شده باشد علاوه بر مجوز های لازم که از طرف شهرداری ارائه میشود باید به آیین نامه شهرک نیز توجه کنید و در صورت نیاز مجوز از طرف هیئت مدیره شهرک ویلایی خود نیز اخذ کنید . مجوز ارائه شده از طرف هر شهرکی متفاوت است و بر اساس اساسنامه شهرک شما تهیه و تدوین می شود.

در نهایت پس از اخذ مجوز های لازم پروژه خانه ویلایی قدیمی شما ، میتوانید برای تخریب ویلا و نوسازی ویلا خود اقدامات لازم جهت طراحی و ساخت را بعمل آورید.

هزینه بازسازی ویلا چقدر است ؟

همانطور که میدانید در بازسازی و طراحی ویلا برعکس آپارتمان های شهری آزادی عمل بسیاری دارید و میتوانید بر اساس بودجه و هزینه مورد نظر خود اقدام به بازسازی بخشی از ویلا یا نوسازی کامل ویلا کنید .  در واقع شما میتوانید تنها با بودجه ای محدود اقدام به طراحی داخلی ویلای خود کنید و یا روف گاردن و استخر به ویلای مدرن خود اضافه کنید.

گروه مهندسین دژار با 10 سال سابقه در طراحی تخصصی ویلا و بازسازی ویلا ، پیش از شروع پروژه ، در طی جلسات مشاوره ای که با کارفرما دارد میتواند بر طبق نیازات کارفرما و بودجه مورد نظر ، هزینه و قیمت دقیق پروژه ویلا شما را محاسبه کند . در واقع با ارائه لیستی کامل از میزان تغییرات ، متریال های مورد نیاز ، اکسسوری ها و … شما از قیمت تمامی اقلام از جمله هزینه پیمانکاری و طراحی ویلا اطلاع خواهید داشت تا در ادامه پروژه با خیالی راحت و با برنامه ریزی دقیق بازسازی ویلای خود را به انجام برسانید.

در حال حاضر اگر بخواهید نوسازی ویلا خود را شروع کنید ، با توجه به منطقه ، متریال های مورد نیاز و میزان تغییرات در بازسازی ویلا ، حدودا متری بین 2.500.000 الی 6.500.000 تومان در مترمربع برای شما هزینه دارد.

مقاله پیشنهادی : طراحی و اجرا ویلا

در چه زمانی از سال بازسازی خود را شروع کنیم ؟

مدت زمان بازسازی ارتباط مستقیم با میزان تغییرات ایجاد شده و برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شرکت بازسازی دارد.به همین دلیل زمان بسیار موضوع تاثیرگذاری در بازسازی ویلا شما میباشد چرا که در طی مدت تخریب و بازسازی شما قادر به استفاده و زندگی در ویلا خود نمیباشید و اگر پروژه را بدون برنامه ریزی و تعیین بودجه شروع کنید در نهایت باعث پیشرفت کند پروژه و تجربه تلخ برای شما داشته باشد.

اگر بخواهیم پاسخ حدودی به شما ارائه دهیم باید ابتدا به منطقه ویلای شما توجه شود تا با توجه به رطوبت موجود و … تصمیم گیری های لازم گرفته شود . ولی بطور معمول بهترین زمان در فصل بهار و تابستان میباشد که بدلیل آفتاب مستقیم و اب و هوای خشک تر نسبت به دیگر فصل ها ، اعمال بیرونی ساختمان به راحتی خشک میشود و پروژه سریعتر پیش میرود.

زمان دقیق به ابعاد پروژه بازسازی ویلا شما بستگی که زمان پروژه طی جلسات مشاوره ای با گروه معماری به شما ارائه خواهد شد.

قاعده کلی بازسازی ویلاهای 100-300 متری

اگر بخواهید تعمیرات ویلا شما به صورت جزئی در بحث رنگ آمیزی و برخی تغییرات داخلی صورت بگیرد زمان پروژه بین 2-6 هفته بر آورد میشود.

در صورتی که فصد بازسازی کلی داشته باشید و نیاز به تعویض سیستم فاضلاب و لوله کشی ها ، ترمیم عایق ها و … باشد پروژه بازسازی ویلا شما بین 2 الی 3 ماه زمان نیاز دارد.

و در نهایت در صورت نیاز به نوسازی ویلا مانند تخریب کامل سقف و دیوار های ویلا ، اضافه کردن روف گاردن و استخر و … پروژه شما بین 3 الی 12 ماه زمان نیاز دارد.