بازسازی ساختمان
02
نوامبر

بازسازی منزل مسکونی و خانه قدیمی

امروزه که  تمام دنیا به سمت پیشرفت و تکنولوژی هدایت می شوند و تمام افراد سعی بر ارتقای زندگی خود دارند، زندگی در خانه های قدیمی و فرسوده ظاهری زیبا نداشته و اکثر افرادی که همچنین شرایطی دارند، به فکر بازسازی منزل مسکونی خود می افتند.

در صورتی که شما در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید، می توانید به راحتی منزل خود را بازسازی کرده و امکانات رفاهی مدرنی را برای خود فراهم کنید، اما اگر این مورد تخصص شما نباشد، حتما به مهندس عمران نیازمند خواهید بود. توصیه می کنیم حتما کار را به کاردان سپرده و طبق نکات اجرایی درست، خانه قدیمی خود را بازسازی کنید.

در این مقاله قصد داریم به شما اطلاعات مفیدی در رابطه با بازسازی منزل مسکونی بدهیم و شما را با نکات اجرایی آن آشنا کنیم. در این بخش لازم است بگوییم قبل از انتخاب مهندس و اقدام به بازسازی ساختمان باید برای خانه جدید خود طرح و دکوراسیون خاصی را در نظر داشته باشید. ممکن است شما تمایل داشته باشید بخش های یک خانه قدیمی را نگه داشته و دیگر بخش های موجود را تغییر دهید. به هر حال در ابتدا طرح مد نظر خود را انتخاب کرده و برای خانه ی جدید خود ایده پردازی کنید.همچنین میتوانید برای برای اطلاعات بیشتر برای هزینه بازسازی ساختمان مقاله برآورد هزینه بازسازی ساختمان را بخوانید.

بازسازی داخلی ساختمان

نکات مهم در بازسازی خانه های قدیمی

1)یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی که در بازسازی منزل مسکونی باید مد نظر داشته باشید، همان طور که در سطرهای بالاتر هم مختصر توضیحی در رابطه با آن دادیم، این است که شما چه طرحی از خانه ی جدید خود انتظار دارید.

این که منزل شما سنتی، مدرن یا حتی ترکیب این دو باشد، بر تمامی تصمیمات شما مانند رنگ دیوارها، بودن یا نبودن طاقچه ها و…. تاثیر داشته و مهم است. لازم به ذکر است نوع طرح مد نظر شما حتی در مصالح مورد استفاده هم تاثیر بسیاری داشته و این امر تا حدی است، که مهندس طراح در قدم اول از شما نوع منزل جدید را خواهد پرسید، تا بتواند طبق آن کارهای لازم را انجام دهد.

در این جا لازم است بگوییم شما می توانید از تلفیق دو طرح سنتی و مدرن استفاده کنید، با توجه به این که یکی از پرطرفدارترین طرح های امروزی همین ترکیب دو نوع می باشد، نکاتی در رابطه با آن بیان خواهیم کرد. به طور مثال شما می توانید تمامی قسمت های خانه خود را طبق جدیدترین امکانات انتخاب کرده و از طراحی مدرنی در ساخت آن بهره بگیرید، اما یک بخش کوچکی را طبق طراحی سنتی ساخته و با تزیین گلیم و قالی های سنتی آن را زیبا کنید. می توانید ساعت هایی را در آن بخش گذرانده و لحضات خوبی برای خود بسیازید.

2)در بازسازی منزل مسکونی نکته مهم این است، که طاقچه ها و سکوهای بسیاری در طرح خانه های قدیمی وجود داشته و با برداشتن تعدادی از آن ها می توانید دکوراسیون منزل خود را بسیار شیک و مدرن سازید.

اگر قصد داشته باشید در بازسازی منزل مسکونی هزینه ی کمی را مصرف کنید، این مورد پیشنهاد بسیار کاربردی است که فقط جزیی از طراحی خانه های قدیمی را نگه داشته و مابقی آن را تغییر دهید. در این صورت هم بازسازی خانه قدیمی خود را با هزینه ی کم تری انجام داده اید و هم این که دکوراسیونی شیک برای خود ساخته اید. به طور مثال می توانید یکی از طاقچه ها را به کمک نجار به کتاب خانه تبدیل کرده و طرحی بسیار زیبا به منزل خود ببخشید.

در این صورت هم بازسازی ساختمان خود را با هزینه ی کم تری انجام داده اید و هم این که دکوراسیونی شیک برای خود ساخته اید. به طور مثال می توانید یکی از طاقچه ها را به کمک نجار به کتاب خانه تبدیل کرده و طرحی بسیار زیبا به منزل خود ببخشید.

بازسازی داخلی

3)یکی دیگر از نکاتی که در بازسازی منزل مسکونی مورد توجه بسیاری از افراد قرار نمی گیرد، تغییر در پنجره و درب پذیرایی می باشد. در قدیم طراحی منازل به شکلی بود که از پنجره های بسیاری در خانه ها استفاده می کردند. در حالی که امروزه اصلا این نوع طراحی ها مد نبوده و شیک نخواهد بود. در صورتی که خانه ی شما دارای پنجره های بسیاری است و قصد بازسازی آن را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم به کمک معمار ماهری تمامی آن پنجره ها را به یک پنجره یک دست و شیک تبدیل کنید.

گزینه ی دیگر برای بازسازی ساختمان در چنین حالتی این است که از پرده های بزرگ و شیک استفاده کرده و تمامی آن پنجره ها را بپوشانید. این گزینه از هزینه های کم تری هم برخوردار است.

نکات دیگر بازسازی ساختمان

4)از دیگر نکات مهم در بازسازی ساختمان قدیمی می توان به تغییر مبلمان خانه و پرده ها اشاره کرد. شاید تا به حال به این که دکوراسیون شیک چه ویژگی دارد، فکر کرده باشید. ویژگی خاص دکوراسیون های شیک این است که ساده بوده و معمولا از یک رنگ ثابت استفاده می شود. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم مبلمان خود را عوض کرده و یک دست مبلمان شیک با رنگی یک دست انتخاب کنید. ست کردن رنگ مبل و پرده و دیگر وسایل منزل از مهم ترین ویژگی های بازسازی منزل مسکونی می باشد.

بازسازی خانه های قدیمی

5)برای بازسازی منزل مسکونی لازم است بررسی دقیقی در رابطه با اتاق خواب هم داشته باشید. همان طور که انتظار می رود، باید اتاق خواب آرامش داشته و برای خواب فضایی مناسب باشد؛ به همین دلیل توصیه می کنیم از تزیینات بیش از حد پرهیز کرده و اجازه دهید اتاق خواب کمی خلوت باشد. یکی دیگر از مواردی که باید رعایت کنید، این است که در اتاق خواب از فرش استفاده نکرده و بهره گیری از کف پوش ساده ای کفایت می کند.

6)یکی دیگر از نکاتی که در بازسازی خانه قدیمی باید رعایت کنید، این است که رنگ آشپزخانه خود را عوض کرده و آن را به رنگ های روشن و ساده تغییر دهید. در این رابطه لازم است بگویم رنگ های روشن یا حتی سفید برای این که دکوراسیونی شیک و مدرن داشته باشید بسیار تاثیر گذار است و پیشنهاد می کنیم حتما این مورد را امتحان کنید.

در نهایت به شما توصیه می کنیم باری بازسازی خانه های قدیمی با مهندس مربوطه مشورت کرده و در ابتدا طرحی برای منزل جدید خود در نظر داشته باشید. رعایت نکات بالا می تواند به شما کمک فراوانی کند.

source:dezharco