بازسازی منزل مسکونی
06
نوامبر

بازسازی منزل مسکونی (بخش دوم)

2-   10 اشتباه رایج در بازسازی ساختمان و خانه

با تغییر کردن نیازها و احتیاج به تعمیر و نگهداری یک خانه، نوسازی و بازسازی بسیار مورد نیاز خواهد بود، در برخی موارد در انجام بازسازی ها توجه نکردن به نکاتی مهم سبب ایجاد صدمه و ضرر مالی زیادی خواهد شد، در اینجا شما را با ده مورد از این اشتباهات آشنا می کنیم:

 • دلیل نامشخص جهت بازسازی ساختمان : ابتدا جواب این سوالات که چرا قصد انجام بازسازی منزل را دارید؟ چه دلایلی سبب ایجاد تصمیم شما جهت بازسازی منزل می باشد؟ آیا واقعا قصد تغییر بعضی از قسمت های منزل را دارید؟ آیا قصد دارید برای بازسازی قسمت هایی از منزل خود هزینه کنید؟ و بررسی دلیل بازسازی و نوسازی امری بسیار مهم و ضروری می باشد که به شما در انجام تصمیمات عجولانه کمک می کند.
 • مشخص کردن اشتباه بودجه مورد نیاز برای بازسازی ساختمان : پیش از شروع فرآیند کار، باید بودجه و لیستی از مصالح مورد نیاز و هزینه های آن ها را تهیه نمایید، در صورتی که در رابطه با چگونگی و برآورد مقدار هزینه ها مطمئن نیستید با کارشناسانی مشورت نمایید.
 • ناهماهنگی بین هزینه ها و برنامه های مورد نظر برای پروژه: تمامی مواردی که در ذهن خود برای بازسازی منزل در نظر دارید با متریال های مورد نظر را با کارشناس و پیمانکار در میان بگذارید و در رابطه با آن ها توافق نمایید، زیرا ناهماهنگی در کارهای پروژه سبب ایجاد مشکلاتی از قبیل کم آوردن بودجه و به تاخیر افتادن آن خواهد شد.
 • انجام قرارداد بدون در نظر گرفتن زمان: انتخاب کردن یک معمار و پیمانکار مناسب و مشاوره گرفتن از کارشناسان برای پیدا کردن افراد مناسب جهت انجام کارهای بازسازی و برنامه ریزی های مورد نظر بسیار مهم و اساسی می باشد، زیرا هنگام انتخاب کردن زمان نامناسب سبب ایجاد هزینه های بالا و اتلاف وقت می شوید.
 • انجام بازسازی با نظر و سلیقه شخصی: در صورتی که در انجام بازسازی از سلیقه شخصی و خاصی استفاده نمایید، امکان دارد بعد ها در فروش منزل با مشکلاتی روبرو شوید، زیرا سلیقه ها بسیار متفاوت است، به همین جهت توصیه می شود از به کار بردن برخی رنگ های خاص و تغییراتی که در رابطه با زیبایی و دکور می باشد دقت لازم را داشته باشید، در غیر این صورت باید برای فروش منزل خود دوباره آن را بازسازی نمایید.
 • بازسازی مطابق با مد: استفاده از سبک های به روز و جدیدی که هر روزه تغییر می کند در بازسازی منزل هرگز توصیه نمی شود، به دلیل تغییرات مداوم این سبک ها ممکن است مجبور شوید که به تبعیت از آن به صورت مداوم بازسازی هایی را انجام دهید که سبب بالا رفتن هزینه ها می شود.
 • تفکر اشتباه: این فکر که با بازسازی کردن منزل همه چیز تغییر پیدا می کند کاملا اشتباه است و در این خصوص که با انجام بازسازی می توانید برخی سبک های خاص را در منزل ایجاد کنید بهتر است قبل از شروع بازسازی و پرداخت هزینه های بالا با کارشناسان مشورت نمایید.
 • کاهش مخارج برای متریال هایی که به صورت روکار می باشند: حذف کردن برخی وسایل و یا کم کردن هزینه ها در کیفیت و مقاومت خانه بسیار تاثیر گذار است. مانند پارکت ها و یا دیوار پوش ها که دقت نکردن به این عوامل موجب بازسازی مجدد و پرداخت هزینه بیشتر خواهد شد.
 • دقت نداشتن به ایمنی در کار: پیش از انجام کار به نقشه خانه توجه کنید و از کارشناسان بخواهید جهت پیشگیری از خطرات و ایجاد خسارت، مکان های نصب برق، تاسیسات، دیوارها و مکان ستون ها را مورد توجه قرار دهند.
 • عدم توجه به حریم و مجوزهای مورد نظر: جهت انجام بازسازی نیاز به در نظر گرفتن حریم ها و همینطور مجوزهای مربوطه ضروری می باشد، در صورتی که این قانون ها رعایت نشود،ممکن سبب توقف و یا حتی تخریب شویدکه شامل بالا رفتن هزینه ها و از دست رفتن می باشد.

3- بیشترین مکان هایی که مورد بازسازی قرار میگیرد

بیشترین مکان هایی که نیاز به بازسازی دارند، عبارتند از: آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی که به دلیل از بین رفتن عایق های رطوبتی آنها به مرور زمان ممکن است به دیگر دیوار ها و قسمت های منزل آسیب وارد کنند، به همین جهت بیشتر از سایر قسمت های خانه مورد بازسازی قرار می گیرند.

بازسازی منزل
 • بازسازی سرویس بهداشتی

در انجام روند بازسازی خانه بعد از انجام کارهای مربوط به دیوارها بازسازی سرویس حمام و دستشویی در مرحله بعدی قرار دارد، اکثرا مواردی که مورد بازسازی قرار میگیرند سرویس های بهداشتی می باشند، که به خاطر از بین رفتن عایق ها به مرور زمان سبب نم گرفتن دیوارهای دیگر می شود، بعد از انجام مراحل بازسازی جهت پیشگیری از نم زدن مجدد دیوارها ایزوگام درون سرویس های بهداشتی عوض می شود، جهت انجام این کارها باید کف به صورت کامل تخریب شود و سپس عایق کاری صورت گیرد.

بازسازی منزل مسکونی
 • بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه بخش بسیار مهم خانه می باشد که مهم ترین نقش در طراحی نما داخل خانه را دارد. این روزها حذف دیوار بخش جلویی آشپزخانه سبب شده است که خانه بسیار بزرگتر و زیباتر دیده شود، عایق کاری آشپزخانه به دلیل شستشوهای فراوان از اهمیت بالایی برخوردار است، عایق های کف آشپزخانه به دلیل گذشت زمان و عوامل دیگر ممکن است از بین رود و سبب آسیب رساندن به طبقه های پایینی و یا دیوارها گردد، به همین جهت با تخریب کف و قیرگونی مجدد می توان آشپزخانه را بازسازی کرد.

ایده های جالب برای بازسازی خانه های قدیمی

در این مقاله شما را با ایده های کم هزینه بازسازی خانه که می تواند از جالب ترین و زیبا ترین ایده ها برای بازسازی خانه باشند، که شامل 5 مورد است، آشنا می کنیم:

 • انجام دکوراسیون های تلفیقی سنتی و مدرن: که می تواند در پایین آوردن هزینه های بازسازی جهت تغییر خانه های قدیمی به شما کمک شایانی کند.
 • برجسته کردن برخی قسمت ها و حذف برخی قسمت های دیگر: به طور معمول خانه های قدیمی دارای تعداد زیادی از طاقچه ها و همینطور بیرون آمدگی هایی هستند که با حذف و یا اضافه کردن به آن ها می توانید تغییرات زیادی در بازسازی خانه ایجاد کنید، به طور مثال می توانید این برجستگی یا فرورفتگی ها را به کتابخانه ای زیبا تبدیل نمایید و از هزینه های اضافی برای خریداری و ساخت کتابخانه جلوگیری کنید.
 • رنگ آمیزی: می توانید با استفاده از رنگ آمیزی مخصوصا رنگ های روشن تاثیر فراوانی در نما و فضای داخلی خانه ایجاد کنید. مخصوصا در خانه های قدیمی با استفاده از رنگ های متفاوت و زیبا در طاقچه ها و یا سکوهای موجود در خانه سبب تغییرات و پایین آوردن هزینه های بازسازی جهت ایجاد تغییرات شوید.
 • تغییرات درب و پنجره: خانه های قدیمی دارای پنجره های فروانی با سایز کوچک است که با عوض کردن آنها و یا کمک گرفتن از پرده ها برای مخفی کردن آنها تغییراتی بزرگ در این خانه با کمترین هزینه ها ایجاد کنید، یا برای حذف پنجره هایی که بین آشپزخانه و پذیرایی قرار دارد بدون حذف آن از تابلویی زیبا استفاده نمایید.
 • تغییر دادن وسایل داخل خانه: با عوض کردن مبلمان های سلطنتی در خانه های قدیمی و استفاده از مبلمان های بسیار ساده با رنگ روشن وبا حذف فرش ها و استفاده از کف پوش هامی توانید خانه های قدیمی را به خانه ای مدرن تبدیل نمایید.