بازسازی ساختمان
10
ژانویه

بازسازی خانه های کلنگی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بازسازی خانه های کلنگی بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانید نوع محل زندگی در روح و روان هر فردی تاثیر می گذارد و به همین دلیل است که تمامی افراد برای زیبا سازی و نو بودن محل زندگی خود تلاش می کنند. این در حالی است که بعضی از خانه ها به شدت قدیمی بوده و نیازمند اجرای نکاتی است که با توجه به آن بتوان بازسازی منزل مسکونی را انجام داد. در ادامه نکات مهم در زمینه بازسازی خانه های کلنگی را بیان می کنیم. برای بازسازی منزل خود باید در ابتدا بدانید طرح های سنتی را ترجیح می دهید یا طرح های مدرن؟

براس مشاوره و بازسازی ساختمان یا ویلای خود با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

   بازسازی ساختمان

ابتدا به طرح های مدرن می پردازیم.

بازسازی داخلی ساختمان

درب ورودی ساختمان در بازسازی خانه های کلنگی

همان طور که می دانید درب ورودی ساختمان یکی از مهم ترین بخش های هر سازه است و به همین دلیل باز شدن درب به هر یک از بخش های خانه نتایج متفاوتی دارد. به طور مثال اگر درب ورودی به سمت هال و پذیرایی باز شود، در دید اول فضای بزرگی به چشم می خورد؛ در غیر این صورت و باز شدن درب به سمت اتاق یا هر بخش کوچک دیگری ظاهری زیبا وجود نخواهد داشت.

به شما توصیه می کنیم در قدم اول بازسازی خانه های کلنگی محل درب ورودی را در جای مناسبی قرار دهید. پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز به جا به جایی درب، محل قبلی آن را به نورگیری تبدیل کرده و فضای داخلی خود را روشن تر کنید.

بازسازی خانه های سنتی

راهروها و علم معماری

همان طور که می دانید هر یک از بخش های خانه برای هدف خاصی ایجاد شده اند، راهروها هم برای اتصال چند بخش مختلفی کاربرد دارند؛ اما لازم است بدانید آن ها به سم معماری شناخته می شوند. در هر خانه ای وجود راهرو باعث اشغال فضای بسیاری شده و علاوه بر این زیبایی خانه هم از بین خواهد رفت. یکی از مهم ترین نکات در بازسازی خانه های کلنگی حذف راهروها است و باید هر چه سریع تر برای آن اقدام کنید.

پنجره ها در بازسازی منزل مسکونی

همان طور که می دانید خانه های قدیمی دارای ویژگی های منحصربه فردی هستند که از جمله ی آن ها می توان به شیشه های رنگی، طاقچه ها، پنجره های کوچک و …. اشاره کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که در بازسازی خانه های کلنگی باید رعایت کنیم، برداشتن پنجره هایی است که معمولا کوچک بوده و شیشه های رنگی دارند. شما می توانید با بهره گیری از نکات اجرایی در طراحی مدرن، پنجره های قدیمی را برداشته و پنجره های بزرگ و سراسری را جایگزین کنید. وجود پنجره های بزرگ نه تنها زیبایی و مدرن شدن منزل شما را به همراه دارد بلکه نور طبیعی را هم برای فضای داخلی فراهم می کند.

در سطرهای بالاتر مواردی از نکات اجرایی برای بازسازی منزل و انتخاب طرح های مدرن بیان شد، اکنون قصد داریم نکات اجرای در رابطه با بازسازی خانه های کلنگی همراه با طرح های سنتی بحث کنیم.

بازسازی خانه های کلنگی

طرح سنتی و بازسازی خانه های کلنگی

در این قسمت به شما مهارت های بازسازی منزل در حالی که طرح های سنتی آن از بین نرود را آموزش خواهیم داد. در ابتدا لازم است از محکم بودن ساختمان و استحکام آن اطمینان حاصل کنید.

بعضی از سازه های قدیمی نیاز به تخریب کامل داشته و هیچ گونه نیرویی را تحمل نخواهند کرد؛ اما بعضی دیگر از ساختمان های گلنکی با وجود داشتن ظاهری قدیمی، بنایی محکم داشته و می تواند در برابر نیروها مقاومت کند. اگر منزل شما جزو مورد دوم است و فقط ظاهر آن نیاز به بازسازی دارد، می توانید ابتدا مراحل گچ کاری و سفیدکاری لازم را انجام دهید.

در مراحل بعدی می توانید بخش هایی از منزل خود که دارای طرحی سنتی هستند را حفظ کرده و طراحی آن ها را از بین نبرید.

به طور مثال شیشه رنگی درب و پنجره را می توانید مانند قبل نگه داشته و آن ها را حذف نکنید، یا شما می توانید طاقچه های موجود در منازل قدیمی را بدون هیچ تغییری در جای خود نگه داشته و کاربرد آن ها را عوض کنید؛ توصیه می کنیم با تبدیل آن ها به کتابخانه طراحی مدرن و سنتی را با یک دیگر اقدام کنید.

حتی می توانید با استفاده از گلیم و حصرهای بافته شده فضایی دل نشین در بخش های خالی منزل خود درست کنید؛ با این کار نه تنها خاطرات قدیمی زنده می شوند، بلکه زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل خود هدیه می دهید.

بازسازی خانه های کلنگی با کم ترین هزینه

هزینه بازسازی منزل مسکونی نیز یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت، تمامی موارد نام برده شده برای زمانی است که شما بتوانید هزینه های بالایی برای بازسازی منزل مسکونی خود صرف کنید. در این قسمت قصد داریم برای شما عزیزان یک ایده بسیار جالب را بیان کنیم که هزینه های بسیار کمی هم در برخواهد داشت و هزینه بازسازی ساختمان را کاهش می هد. به طور مثال منزل شما دارای طاقچه ها و فرورفتی یا برآمدگی هایی است که به هر دلیلی توان برداشتن و حذف آن ها را ندارید؛ از طرفی وجود آن ها زیبایی دکوراسیون را از بین برده و مورد پسند شما نیست.

راه حل اول این است که به روی طاقچه های ذکر شده یک گلیم دست بافت قرار دهید و در صورت داشتن تعداد بالای طاقچه، می توانید قاب عکس های خانوادگی خود را قرار دهید.

با قرار دادن عکس های فرزند خود تمامی مراحل رشد او را به تصویر کشیده و زیبایی خاصی را برای منزل خود رقم بزنید. راه حل دوم این است که تمانی طاقچه ها و برآمدگی ها را به رنگ یکسانی رنگ آمیزی کنید. رنگ ذکر شده باید از بین رنگ های سفید، خاکستری، استخوانی و این چنین مواردی انتخاب شود. با این امر می تواند تمامی آن بخش هایی که قادر به حذفشان نیستید را از معرض دید دور کرده و ظاهر آن ها را بهتر کنید.

در نهایت به شما توصیه می کنیم که به زیبا سازی ساختمان خود اهمیت بسیاری داده و حتی با تعویض بعضی از وسایل موجود در دکوراسیون خود، این زیبایی را افزایش دهید. از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.