بازسازی خانه های قدیمی
19
فوریه

بازسازی خانه های قدیمی ، 0 تا 100 اقدامات در بازسازی!

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع بازسازی خانه های قدیمی بپردازیم، برای بازسازی خانه های قدیمی باید اصول و قوانین خاصی رعایت شود همچنین تمامی اقدامات لازم را باید به شرکت متخصص بازسازی ساختمان انجام دهد که در ادامه راجب این اقدامات بیشتر توضیح می دهیم.

0 تا 100 بازسازی ساختمان و خانه توسط گروه مهندسین دژار ! با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

بازسازی

 اقدامات لازم برای بازسازی خانه های قدیمی

 یکی از اقداماتی که باید برای بازسازی خانه های کلنگی و قدیمی انجام بدهید این است که تا جایی که ممکن است ساختمان را تغییر بدهید به طوری که نیاز کارفرما را برطرف کند، همچنین یکی دیگر از این اقدامات تکراری نبودن آن است، در بازسازی خانه های قدیمی باید از عناصری استفاده شود که به دور از حالت بی روح و کسل کننده باشند، در بعضی از خانه های قدیمی تنها با تخریب قسمتی از آن یا اضافه کردن جزئیات کوچکی یک فضای بسیار زیبا و جذاب به دست می آید، با استفاده از روش بازسازی ساختمان می‌ توانید با بکارگیری ساده‌ ترین متد ها محیط دلخواه را برای خود ایجاد کنید.

( مطلب پیشنهادی : بازسازی خانه های کلنگی )

 بازسازی ساختمان

در بازسازی مطب، بازسازی منزل مسکونی یا … با به کارگیری روش های مدرن و سنتی فضایی بسیار جذاب و آرامش بخش ایجاد می شود.

 در واقع طراح بازسازی خانه های قدیمی باید سلیقه و حرفه خیلی زیادی داشته باشد تا با استفاده از خلاقیت ها و ایده های خود نیاز مشتری را برآورده کند، همچنین باید از متریال های مناسب در طراحی ساختمان استفاده شود و با نظارت و مدیریت مهندس ناظر با صرفه جویی در هزینه ها فضایی مناسب و ایده آل اجرا شود.

 در بازسازی خانه های قدیمی کارشناسان تمامی قسمت های بازسازی شده را بررسی می کنند تا مطمئن شوند تمامی اصول در آن ها رعایت شده است.

 کارشناس طراحی بازسازی خانه های قدیمی هزینه‌ها و مصالحی که باید برای هر قسمت به کار رود را برآورد می کنند، در واقع در بازسازی ساختمان، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سیم کشی ساختمان، لوله کشی و آب و فاضلاب آن  مورد توجه طراح قرار می گیرد.

 از جمله موارد دیگری که مورد توجه کارشناسان قرار می گیرد رعایت استاندارد در ساخت دیوارها و عایق کردن آن به صورتی که سر و صدا کمتر وارد منزل می شود، بازسازی سقف با استفاده از متریال کناف، تمامی در و پنجره ها تعویض می شوند و باید با سایر متریال های نمای داخلی در تناسب باشند.

 در طراحی نمای داخلی برای بازسازی خانه های قدیمی باید تمامی رنگ ها با یکدیگر در تناسب باشند و با دیگر اجزای آن هماهنگ باشند.

بازسازی خانه های قدیمی

موارد اجرایی در بازسازی خانه های قدیمی

  • نصب در و پنجره های استاندارد و با کیفیت
  • استفاده از کاغذ دیواری در تمامی قسمت های منزل و هماهنگی آن ها
  • انجام برق کشی ها و تعمیر کردن سیستم های تهویه
  • به کارگیری جزئیاتی که باعث زیبایی منزل می شود مانند انجام انواع گچ بری ها
  • استفاده از سرامیک و کاشی های مرغوب و متناسب با یکدیگر
  • نقاشی های لازم روی دیوارها
  • تعویض تمامی شیرآلات و پریز ها
  • نصب کمد دیواری و کابینت های مرغوب و استاندارد

 در واقع بازسازی خانه های قدیمی به این منظور انجام می شود که محیط زیبا و پر کاربردی برای زندگی داشته باشیم،   همه ساختمان ها بعد از اینکه عمر خود را از دست می دهند کلنگی و قدیمی محسوب می شوند، در صورتی که از آن خیلی مراقبت کنید ولی باز قدیمی می شود و باید  آن را بازسازی کنید زیرا با قدیمی شدن منزل مشکلات بسیاری برای آن به وجود می آید.

  خانه هایی که در ساخت آن ها از مصالح بی کیفیت استفاده شده است عمر زیادی ندارند و بعد از مدتی قدیمی می شوند،  به طور کلی در منازل قدیمی زندگی کردن دشوار است زیرا مقاومت و ایمنی و خود را از دست داده  بنابراین تنها راه بازسازی آن است.

بازسازی خانه های قدیمی

  در اکثر خانه های قدیمی پارکینگ، آسانسور و غیره وجود ندارد و امروزه این موارد جزء الزامات زندگی می باشد و در صورتی که وجود نداشته باشد جزء خانه قدیمی به حساب می آید.

مجوز بازسازی ساختمان

 هنگامی افراد می توانند خانه های قدیمی خود را بازسازی کنند که از شهرداری مجوز تخریب آن را گرفته باشند، باید یک پرونده را دریافت کنید که در آن نام ناظر و مهندس ناظر که هنگام تخریب ساختمان باید حضور داشته باشد در آن نوشته شده است، مهندس ناظر شخصی است که با تمامی کار ها و اصول مهندسی ساختمان آشنایی دارد، از این رو موقعی که ساختمان تخریب می شود باید حضور داشته باشد تا همه قوانین لازم رعایت شود بعد از اینکه خانه قدیمی تخریب شد باید در طی مراحل اجرای آن اصول و ضوابط لازم انجام شود.

موارد لازم در بازسازی خانه های قدیمی

 تغییر دادن نمای داخلی:

برخی از افراد فقط بعضی از قسمت های خانه خود را تعمیر می کنند ولی بالاخره باید تخریب شود، قبل از انجام هر گونه اقدامی باید سبک دکوراسیون داخلی منزل تان را تعیین کنید تا براساس سبک دلخواه طراحی انجام شود.

حذف بعضی از قسمت های منزل:

در بسیاری از خانه های قدیمی طاقچه های تو رفته و برآمده وجود دارد که بعضی از آن ها در جای مناسبی قرار نگرفته اند از این رو باید این قسمت ها را حذف کنید علاوه براین باعث شلوغی و شلختگی منزل تان می شوند.

اجرای هماهنگی در رنگ ها:

در بسیاری از خانه های قدیمی در رنگ قسمت های مختلف هیچ گونه هماهنگی وجود ندارد و از چندین رنگ استفاده شده است، بنابراین باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی رنگ های مناسبی انتخاب کنید.

بازسازی ساختمان

عوض کردن وسایل منازل:

بعد از اینکه منزل تان را بازسازی کردید باید وسایل داخل آن را عوض کنید مانند: مبل ها، فرش و …، این امر باعث می شود زیبایی منزل تان چندین برابر نشان داده شود، فراموش نکنید که انتخاب رنگ و طرح آن باید براساس سبک منزل تان باشد.

نحوه چیدن وسایل داخل منزل:

در صورتی که هزینه های زیادی برای بازسازی منزل تان صرف کرده باشید، زمانی ارزش دارد که وسایل داخل آن را با سلیقه و دقت زیادی چیده باشید، بنابراین باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید که در نحوه چیدمان وسایل دقت و زمان زیادی به کار ببرید.

بازسازی اتاق:

اتاق خواب باید بر اساس شخصی که اتاق به آن اختصاص دارد طراحی شود مثلا در اتاق خواب کودکان رنگ و طرح های فانتزی و بچه گانه ای استفاده می شود.