بازسازی خانه های قدیمی
05
فوریه

بازسازی خانه های قدیمی کوچک

بازسازی خانه های قدیمی کوچک گاهی برای این انجام می شود که منزل فضای بیشتر و کاربرد بیشتری داشته باشد.

یکی از عواملی که باعث می شود فضای داخلی منزل نسبت به آنچه که طراحی شده است کوچک تر به نظر برسد، قرار دادن وسایل به صورت نادرست است و گاهی مشکل از پلان هم می تواند باشد، با استفاده از بازسازی خانه های قدیمی کوچک می توانیم مشکل کمبود جا و … را برطرف کنیم.

0 تا 100 بازسازی ساختمان / بازسازی مطب توسط گروه مهندسین دژار ! با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

بازسازی منزل

برای بازسازی خانه های قدیمی کوچک باید تمامی فضا را در نظر بگیریم یعنی از کف زمین تا سقف منزل باید استفاده درست شود. در خانه هایی که فضای زیادی ندارند می توانند از شلف چوبی برای قرار دادن کتاب ها یا عکس ها، استند ها و … استفاده کنند تا فضای کمتری برای اینگونه وسایل به کار برود، البته این مواردی که گفتیم باید حساب شده و خیلی دقیق استفاده شوند زیرا در غیر این صورت خانه را بهم ریخته و شلوغ نشان می دهد.

یکی از فواید هنر معماری و طراحی داخلی این است که از کم ترین فضا ها استفاده بهینه می شود و آن را به یک مکان دل باز و به ظاهر بزرگ تبدیل می کند.

طراحی داخلی در بازسازی ساختمان

در طراحی داخلی خانه های کوچک که باید بازسازی شوند بیشتر از دیوار های گچی و بتنی و خیلی بلند که جلوی نور را می گیرند ساخته شده است و این عامل باعث کوچک نشان دادن منزل می شود، ولی با بازسازی آن توسط معماران حرفه ای می توانید این مشکل را برطرف کنید.

در خانه های قدیمی کوچک از دیوار های خیلی زیادی استفاده شده است که باعث می شود منزل کوچک و دل گیر نشان داده شود.

برای بازسازی چنین منازلی ابتدا باید تمام دیوار هایی که در جای نادرست به کار رفته اند برداشته شود، با از بین رفتن بسیاری از دیوار ها که کاربردی ندارند فضای بیشتری برای رفت  و آمد ایجاد می شود و منزل را از آنچه که هست بزرگ تر نشان می دهد.

در برخی از منازلی که مساحت بزرگ دارند به دلیل طراحی بد پلان خانه  خیلی کوچک نشان داده می شود.

در واقع همه منازلی که بزرگ هستند نشانه مساحت بیشتر آن نیست و دلیل آن طراحی درست پلان و هنر معماری می باشد که باعث بزرگ تر نشان دادن خانه می شود.

استفاده از طراحی مدرن در بازسازی منزل

امروزه دیوار های متحرکی وجود دارد که کارایی خیلی زیادی دارند و با نصب آن ها می توانید بسیاری از مشکلات منزل خود را برطرف کنید، با استفاده از دیوار های متحرک از شر دیواری های سفت و سخت که مانع نور می شوند خلاص می شوید و هر زمانی که دوست داشتید می توانید با کنار گذاشتن آن ها فضای بیشتری به منزل خود بدهید و درصورت لزوم آن را بکشید، این دیوار ها بیشتر در جاهای پر رفت و آمد و فضا های عمومی نصب می شوند.

با وجود دیوار های زیاد، علاوه بر اینکه مقدار زیادی فضا از بین می رود بلکه برخی از آن ها هیچ کارایی ندارند. دیوار ها برای اینکه منزل را بزرگ تر و دل باز تر نشان بدهند بهتر است رنگ سفید داشته باشند، رنگ در نشان دادن فضا تأثیر زیادی دارد، درکل رنگ های روشن مثل سفید باعث می شود منزل جا دار به نظر برسد.

یکی دیگر از راه هایی که با کمک آن می توانید در بازسازی خانه های قدیمی کوچک منزل خود را بزرگ تر نشان بدهید این است که کمد های کفش و لباس را در راهرو قرار بدهید و زیر راه پله را محلی برای پرو لباس قرار بدهید.

در بازسازی خانه های قدیمی کوچک یک موضوعی که بسیار اهمیت دارد کاهش گوشه ها است، گوشه های منزل باعث می شوند آن قسمت تاریک به نظر برسد و هیچ کاربردی نداشته باشد علاوه براین نمی توانیم هر وسیله ای مثل: مبل، تلویزیون و … را در آن نقطه قرار دهیم.

یکی از  وسایلی که باعث اشغال فضا می شود تلویزیون است بهتر است تلویزیون ها را روی دیوار نصب کنید تا فضای بیشتری داشته باشید.

راه پله هایی که اتاق نشیمن را به اتاق خواب متصل می کنند باید طوری طراحی شوند که فضای زیادی را در بر نگیرند، در واقع باید جم و جور ساخته شوند.

در بازسازی خانه های قدیمی کوچک بهتر است از پنجره های بزرگ و زیادی استفاده کنید زیرا این گونه نور بیشتری وارد منزل شما می شود و آن را دل باز نشان می دهد.

نکاتی که در بازسازی خانه های قدیمی کوچک باید رعایت کنید

انتخاب نوع پوشش دیوار ها

بهتر است دیوار های چهار دور منزل تان را با پوشش های مناسب تزیین کنید مانند: کاغذ دیواری، شیشه، قطعه های آینه همراه با طرح های مختلف، پوستر ها و … البته برای خانه های کوچک بهتر است یک طرف دیوار تزیین شود زیرا در این صورت منزل شما را شلوغ نشان نمی دهد و بیشتر به چشم می آید.

طریقه چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی

حتی اگر هزینه ی بسیاری برای بازسازی منزل خود پرداخت کرده باشید اگر نحوه چیدمان وسایل مناسب نباشد و هیچ سلیقه ای در دکوراسیون آن به کار نرفته باشد هیچ ارزشی ندارد، به همین دلیل نحوه چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید با دقت انجام شود.

استفاده از رنگ های مناسب در بازسازی ساختمان ؛

همان طور که گفتیم نباید از رنگ های تیره استفاده کنید زیرا منزل را دل گیر و کوچک نشان می دهد، علاوه براین باید با دیگر وسایل هم خوانی داشته باشد.

بازسازی کف منزل؛

کف پوش منزل باید به گونه ای انتخاب شود که با طراحی دکوراسیون داخلی دارای هماهنگی باشد. بهتر است برای خانه های کوچک کف پوش رنگ روشن به کار رود تا فضا را بیشتر نشان دهد.

بازسازی آشپزخانه خانه های قدیمی؛

درواقع اشپز خانه قلب منزل است و خانم ها اکثر وقت شان را در آن می گذارند بنابراین طراحی آن بسیار مهم است و باید نسبت به جاهای دیگر خانه زیبایی بیشتری داشته باشد، خانه هایی که فضای کمتری دارند می توانند از اپن آشپزخانه به عنوان میز غذا خوری استفاده کنند تا جای کمتری را اشغال کند.

بازسازی خانه های قدیمی کوچک